Яман Альхдур

Йорданець, який співає українською. 25-літній Яман Альхдур вчиться на шостому курсі Івано-Франківського національного медичного університету. Але це зовсім не заважає хлопцеві підкорювати місцеву публіку своїм вокальним талантом. Яман каже, що одного разу навіть письменник Степан Пушик похвалив його виступ. А нещодавно в одному з пабів йорданець презентував свій перший концерт. Завітало близько півсотні шанувальників. Хлопець співав арабською і англійською мовами, але найбільше було українських пісень, серед яких композиції улюбленого гурту «Океан Ельзи», Олександра Пономарьова і народні пісні.

Після закінчення вишу Яман планує обрати кардіологію або хірургію. Працюватиме, швидше за все, на своїй батьківщині. Пояснює, що там професія лікаря – одна з найшановніших у державі. Висококласний медик у Йорданії ніколи не бідуватиме.

Хлопець розповідає, що для навчання обрав саме Івано-Франківський медичний університет, бо так йому порекомендував товариш. І Яман ще жодного разу не пошкодував. Столиця Прикарпаття нагадує співакові його рідне місто – таке ж компактне і комфортне для проживання. Та найдужче Яману до вподоби Карпати. Каже, що лише в горах по-справжньому відпочиває. До речі, саме в Яремче він куштував найсмачніші у своєму житті борщ і вареники.

Яман розповідає, що співати почав ще зі шкільних років. І йому змалечку вдавалося вигравати: постійно посідав призові місця у конкурсах зі співу, малювання, складання віршів, театрального мистецтва. Якось навіть одночасно брав участь у кількох різних змаганнях і всюди став першим. Юнак зізнається, що й сам не розуміє, як те все йому вдавалося.

yaman

Коли приїхав до Івано-Франківська, однозначно вирішив, що вчитиметься лише українською мовою. «Оволодіти нею не було надскладним завданням, оскільки арабська і англійська є значно важчими. Моїми першим словами, промовленими українською, були «Дайте, будь ласка, це», – всміхається Яман. – На той момент це були найнеобхідніші слова, оскільки мусив якось купувати собі їжу в крамниці».

Швидше і краще вивчити українську мову допомогла… музика. Йорданець регулярно слухав українські пісні, бо так, переконує хлопець, значно ефективніше запам’ятовується мова. Йому вдавалося вивчати по сто слів за день. Найчастіше слухав композиції «Океану Ельзи». «Їхня музика якась справжня. Слова щирі й зі змістом», – каже Яман.

До речі, юнак і сам пробував складати вірші українською, але не вдавалося так гарно, як хотілося б – усе одно він думає арабською. А ось українські пісні у виконанні Ямана набувають особливого колориту, адже просякнуті східною душею.

Заспівати українською уперше хлопець вирішив, коли почув, що в медуніверситеті проводитимуть вокальний конкурс, аби обрати найкращий голос вишу. Яман легко пройшов кастинг, а під час вокальних батлів навіть дістався до фіналу. Дебютував із піснею «Червона рута».

Згодом виступав ще на кількох міських благодійних концертах. А місяць тому ще й кліп створив на давню єгипетську пісню, яку він переспівав. Відео вже набрало кілька тисяч переглядів, але Ямана не задовольняє такий результат. Має бути щонайменше сто тисяч.

Наталя Мостова

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!