Є чим пишатися: 3 перспективні українські стартапи у сфері медицини

  • Сьогодні медицина в широкому сенсі все більш впевнено рухається в бік онлайн-діяльності. На профільних сайтах вже можна знайти для себе лікаря, поставити попередній діагноз, а тепер ще й замовити ліки додому.

    Сьогодні ми розповімо про три українські стартапи, які працюють в різних сегментах, але виконують однакову почесну місію – дбають про здоров’я людей.

    Liki24.com – ліки: вибір низьких цін і доставка додому

    Сервіс Liki24.com – один з наймолодших українських стартапів у сфері медицини, який вже користується високою популярністю в країні. Цей сервіс об’єднав в собі функції агрегатора для порівняння цін на ліки в аптеках України та адресної доставки цих ліків додому пацієнтам, в лікарні та офіси країни.

    Ідейним натхненником і засновником стартапа став молодий IT-фахівець Антон Авринський. Думка запустити такий онлайн-сервіс відвідала його не випадково. Після того, як у Антона з’явилися діти, йому довелося зіткнутися з ситуацією, коли хвора дитина потребує постійної материнської присутності поруч, і вийти за ліками просто неможливо – адже не візьмеш хворого малюка з собою в аптеку. Також проблема дістатися до аптеки не з чуток знайома багатьом самотнім і літнім людям. Отже, пора було знайти якесь рішення – ось так у 2017 році й виник проект, що дозволяє людям швидко та недорого отримати всі необхідні препарати, не штовхаючись в аптечних чергах.

    До появи Liki24.com українці не мали можливості отримувати медичні препарати додому. Кур’єрська доставка була можлива тільки для БАДів, засобів гігієни, косметики тощо – але не лікарських засобів. Відмінність сервісу від інших гравців «аптечної» ніші полягає саме в можливості не тільки вибирати ліки за низькими цінами, але й отримувати їх, не виходячи з дому.

    Bookimed.com – медичний туризм

    Якщо Liki24.com цілком і повністю розраховано на вітчизняні реалії, то Bookimed – це сервіс для пацієнтів, які віддають перевагу (і мають фінансову можливість) лікування за кордоном

    Принцип роботи Bookimed.com нагадує принцип роботи популярного сервісу бронювання готелів Booking.com. Тільки за допомогою Bookimed клієнт вибирає не тимчасове житло, а закордонного медичного фахівця за потрібним профілем – наприклад кардіології, онкології (в тому числі дитячої), нейрохірургії, репродуктології та багатьох-багатьох інших.

    Старт проекту відбувся в 2014 році, а «путівку в життя» йому дали два Євгена – Козлов і Хотянов. Ідея «Booking’а для пацієнтів клінік» виникла у Євгена Хотянова після того, як він пройшов медичне обстеження в Ізраїлі та виявив, що накрутка у існуючих агентств медичного туризму сягає 200-300% від вартості процедур. Ось тоді Євген і зрозумів, що в цій ніші потрібен новий глобальний гравець, який буде «зводити» пацієнта не з посередником, а відразу з лікарем.

    На сьогодні охоплення Bookimed – близько 300 клінік в 29 країнах світу. З сервісом співпрацюють лікарі з Ізраїлю та Австрії, Німеччини та Іспанії, Швейцарії та Великобританії, а також інших країн з високим рівнем медичного обслуговування. Варто відзначити, що в переліку клінік також присутні деякі медичні заклади України.

    Cardiomo – моніторинг стану здоров’я

    Cardiomo.com – це не онлайн-сервіс послуг, але теж дуже «корисний для здоров’я» український стартап. Працює він в сегменті medtech (медичні технології). Його продукт являє собою кардіомонітор у вигляді датчика-«стікера» на тіло, який пов’язаний з аналітичною платформою – спеціальним додатком для смартфона. Ця програма приймає та розшифровує інформацію від кардіомонітору. 

    Якщо в роботі серцево-судинної системи людини виникають навіть мінімальні збої – додаток негайно сигналізує про це самому пацієнту та/або його родичам.

    Засновник проекту, Роман Бєлкін, створив свій стартап теж не на «рівному місці». Одного дня йому подзвонила мама та поскаржилася, що погано себе почуває вже кілька днів. Як і всі мами, вона не хотіла тривожити сина, тому й мовчала так довго. Цей дзвінок став вирішальним: Роман зрозумів, що необхідний якийсь електронний «інформатор» – пристрій, який міг би повідомляти про погане самопочуття близької людини на відстані. Ось так з’явився стартап Cardiomo – сімейний бізнес, до якого приєдналася і дружина Романа, Ксенія.

    Дистанційний контроль життєво важливих показників дозволяє завчасно надавати медичну допомогу, зводячи до мінімуму небезпечні для життя ситуації. Багато з нас давно мешкають окремо від літніх батьків, але за допомогою продукту Cardiomo можуть контролювати їхнє самопочуття, завжди «тримаючи руку на пульсі» в буквальному сенсі.

    * * *

    Ці та багато інших вітчизняних стартапів стоять на варті здоров’я людей. Вибирайте і користуйтеся, а якщо маєте цікаві ідеї – не тримайте їх «у столі», а пропонуйте світу! Хто знає – можливо, ваш проект, як і всі згадані в нашій статті, теж допоможе врятувати тисячі життів.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!