ЄС вимагає від України створити антикорупційний суд

У Євросоюзі наполягають на необхідності створення окремого Антикорупційного суду та готові допомагати з відбором суддів.

Про це йдеться у відповіді представництва ЄС  в Україні на запитання “Європейської правди” про позицію ЄС щодо антикорупційного суду після публікації висновку Венеціанської комісії.

 В ЄС наголошують, що висновок Венеціанської комісії є дуже важливим у контексті подальшої модернізації України і “містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів”.

“Вищий спеціалізований антикорупційний суд повинен бути створений як незалежна і окрема установа від існуючої структури судової влади. І навпаки, впровадження цього суду в існуючу структуру судової влади через призначення спеціалізованих суддів у всіх загальних місцевих судах, апеляційних та верховних судах не може бути виправданим чи застосованим на практиці з огляду на чинне законодавство та міжнародні зобов’язання України щодо створення спеціалізованого антикорупційного суду”, – йдеться у коментарі.

В ЄС також привітали намір президента Петра Порошенка створити антикорупційний суд, який би відповідав стандартам ради Європи.

При цьому ЄС висловив готовність надати українській владі підтримку у створенні Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, який би відповідав висновку Венеціанської комісії.

“Незалежність, цілісність та професіоналізм усіх суддів, які будуть призначатися в антикорупційний суд, будуть мати вирішальне значення для відновлення довіри громадськості до влади, і ЄС готовий сприяти прозорості процесу відбору суддів у разі необхідності”, – заявили у ЄС.

9 жовтня голова фракції “Блок Петра Порошенко” Артур Герасимов заявив, що незабаром представлять новий законопроект, який передбачає створення Антикорупційного суду в Україні, в якому буде враховано зауваження Венеціанської комісії.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!