Юрій Макаров пояснив франківцям, чому з’явилося так багато блогерів

 Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківську відбувся семінар за участю відомого тележурналіста, документаліста і оглядача часопису “Український тиждень” Юрія Макарова.

Під час семінару обговорювали особливості написання і поширення блогів. Як зазначив Макаров, під час таких майстер-класів нереально когось щось навчити, зате такі зустрічі допомагають розширити свідомість.

“Блогерами можуть вважати себе всі, хто присутні в мережі, – розпочав семінар Макаров. – Питання лише в тому, ким вони почуваються: бізнесменами, громадськими активістами або ж діючими журналістами”.

Спікер пояснив, що блог – це щоденник, а класичним щоденником можна вважати роман “Робінзон Крузо”. Кількість людей, які викладають свої думки в інтернеті, щопівроку подвоюється. Макаров наголосив – якщо людина пише бодай рядок у соцмережі, вона повинна себе спершу запитати: кому це потрібно?

Основними критеріями для авторитетності блогера є популярність, впливовість і довіра. Юрій Макаров навів приклад того, що трапляється, коли рейтинг блогерів складають лише за критерієм популярності. За торішніми даними “Нового времени” у першу п’ятірку топ-50 українських блогерів увійшли Віра Брежнєва, Настя Каменських, Йолка, Максим Чмерковський та Віктор Медведчук.

Вважається, що Дональд Трамп виграв завдяки саме соцмережам. Тоді як Гіларі Клінтон розраховувала на авторитетні видання. А це не спрацювало. Виявилося, що не так багато американців читають “The New York Times”.

Як зазначив Юрій Макаров, в Україні з початком війни саме через неспроможність ЗМІ достатньо інформувати, з’явилося так багато АТО-блогерів. Захід відбувся у рамках проекту “Українська журналістика в умовах гібридної війни”.

Нагадаємо, 16-річна школярка стала одним з успішних україномовних блогерів на YouTube

17353585_10206654988012737_9034057470783404757_n

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!