З 15 по 22 травня в Івано-Франківську пройде фестиваль «Time of theater/Час театру»

З 15 по 22 травня в Івано-Франківську планується проведення фестивалю сучасних сценічних  мистецтв  під назвою «Time of  theater/Час театру».

Про це та інше «Галицькому кореспонденту» нещодавно розповів Ростислав Держипільський – директор, режисер і художній керівник Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру.

Режисер, і заразом організатор фестивалю, розповідає, що минулого року «Time of theatre/Час театру» був оновлений після вимушеної кількарічної перерви. Хоч цьогоріч з фінансуванням надзвичайно складно, але організатори не опускають рук. Ростислав Держипільський переконаний, що захід однозначно буде проведений. «Подія стане сплеском для театрального життя Івано-Франківська,» – переконаний митець.

Щорічно перед фестивалем організатори продумують тематику і контекст, в якому буде проведено подію.

Минулорічний фестиваль пройшов в українському контексті. Тобто ті вистави, які обирались для показу на фестивалі, належали до української класики або сучасної української драматургії, розповідає режисер.

Цього року фестиваль пройде під закликом (в контексті ) «Сцена людяності». У цьому напрямку, – стверджує керівник облмуздрамтеатру, – буде багато цікавих речей, про ті події, які відбуваються сьогодні в державі та зокрема стосуються війни”. В планах запросити з Києва театр переселенців, адже основною метою фестивалю є висвітлення питання милосердя.

Фестиваль буде цікавим і неповторним для франківського глядача – обіцяє режисер.

Загалом в облмуздрамтеатрі зараз працюють над декількома новими постановками.

Нещодавно відбулася прем’єра постановки «Слава  героям», яка є спільною роботою Київського театру «Золоті ворота» і Івано-Франківського театру.

Також митець розповідає, що є ідея, яку планують втілити у життя 8 травня, у День пам’яті та примирення. Тематичну виставу зіграють у Києві біля пам’ятника «Батьківщина-Мати», разом з київськими акторами.

Шляхом об’єднання театралів в одній постановці митці хочуть показати приклад об’єднання для українців. “Адже ми маємо бути однією нацією та однією мирною країною”, – підсумовує митець.

Нагадаємо, У Франківську відзначили Міжнародний день театру.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!