Із франківського забудівника через суд стягнули понад 200 тисяч гривень

Господарський суд Івано-Франківської області стягнув з Товариства з обмеженою відповідальністю будівельної компанії “Цитадель” на користь Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 223 151,20 гривень за несплату пайового внеску у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.

Суд встановив, що ТОВ БК “Цитадель” здійснило будівництво багатоквартирного житлового будинку на території Угринівської сільської ради Івано-Франківської області, сплативши при цьому пайовий внесок замовника у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Угринів. Про це повідомили в пресслужбі Господарського суду.

У листопаді 2018 року, з ініціативи ТОВ БК “Цитадель”, укладено договір з Фінансовим управлінням ВК Івано-Франківської міської ради про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, згідно з яким товариство зобов’язалось сплатити 187 020,00 гривень пайового внеску до прийняття об’єкта в експлуатацію.

Збудований ТОВ БК “Цитадель” будинок під’єднаний до мереж водопостачання і водовідведення, які належать та обслуговуються містом.

Об’єкт будівництва введено в експлуатацію у грудні 2018 року, однак ТОВ БК “Цитадель” не сплатило пайовий внесок, призначенням якого є інженерно-транспортна інфраструктура міста Івано-Франківська: потреба новозбудованого будинку у водопостачанні, скиданні стоків, дощових вод тощо.

Через це суд стягнув з ТОВ БК “Цитадель” 187 020,00 гривень основного боргу, 27 195,27 грн пені, 5077,68 грн інфляційних втрат та 3858,25 грн – 3% річних.

У задоволенні зустрічного позову ТОВ БК “Цитадель” до Фінансового управління ВК Івано-Франківської міської ради та ВК Івано-Франківської міської ради про визнання недійсним договору суд відмовив.

За змістом статті 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Нагадаємо, нещодавно іншого франківського забудівника оштрафували на майже 800 тисяч гривень.

Фото – ілюстративне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!