«З людини, яка кинула все і поїхала захищати Україну, хочуть зробити ворога», – УНСО про вилучені боєприпаси в атовця

20 березня в будинку депутата Тисменицької міської ради Наталії Сворак провели обшук та знайшли цілий арсенал зброї. Серед вилучених боєприпасів – гранати, пістолети, магазини та патрони. Відомо, що вона зараз проживає в США, а зброю привіз з АТО у 2015 році її 26-річний зять Назар Кліщ.

Як стало відомо «Галицькому кореспонденту», Назар Кліщ (позивний «Шрам») з 2011 року є членом ГО «Українська Націоналістична Самооборона» (УНСО).

Керівник організації Ігор Жовтуля («Жовтень») розповідає, що список боєприпасів, які вилучили в Назара, не відповідає дійсності. Наприклад, пістолет Макарова є пневматичною зброєю, на яку не потрібний дозвіл, і його не вилучали. Однак він фігурував чомусь і на оперативних фотографіях, і в повідомленнях правоохоронців.

«Це вказує, або на некомпетентність людей, які його складали, або на те, що в них були якісь особливі підстави так робити. Пістолет ТТ, який справді вилучили, – це зброя ІІ світової війни, тому про арсенал зброї вони перебільшили», – вважає Ігор.

За його словами, пакет зі зброєю Назар знайшов в АТО і чомусь вирішив привезти додому. Мовляв, як в кожного чоловіка, в нього на генетичному рівні є тяга до зброї. Однак, якби в Україні законодавство дозволяло легалізувати зброю, то таких випадків не було б.

Ігор Жовтуля відзначає, що Назар – людина з високою моральною планкою, був активним учасником Майдану і пройшов його найтяжчі періоди, а в 2014 році пішов добровольцем в АТО та пропустив навіть власне весілля. Дружина та родичі сподівалися, що його відпустять додому на декілька днів, щоб відіграти весілля, однак в АТО тоді була напружена ситуація. Тож весілля в Тисмениці відбулося без участі нареченого, а вже потім пара відсвяткувала його ще раз.

В АТО Шрам був командиром взводу розвідувального батальйону. Тому керівник УНСО в області запевняє, що він ніколи б не використав цю зброю проти мирного населення та не вчиняв би терористичних актів.

Шрам нічого поганого не збирався робити, це швидше було для самозахисту, адже не виключена помста ворога. В нього двоє маленьких дітей, і син народився якраз за день до обшуку. Як його керівник, не знімаю з нього відповідальності, бо цього не можна було робити. По лінії організації Назар буде жорстко покараний, – продовжує Жовтень. – У нас є багато регіоналів і чиновників, які себе погано показали, але зараз до них претензій немає та обшуків не проводять. А з людини, яка кинула все і поїхала захищати Україну, зараз хочуть зробити ворога».

Також Ігор Жовтуля наголошує, що Шрам проводить військово-патріотичні вишколи для молоді. Табір «Карпатський легіон», в якому він є інструктором, ввійшов у десятку кращих в Україні. Ба більше, чоловік є інструктором у підрозділах територіальної оборони.

«У нього вилучили близько 50 магазинів, але це була наша організаційна матеріально-технічна база, яка використовується для цих занять. Також приблизно 100 штук патронів є деактивованими і використовувались на заняттях як зразки», – підкреслює Жовтень та додає, що поліція просто проводить обшуки за списком в усіх атовців, які мали доступ до зброї.

Теща Назара Кліща, депутат Тисменицької міської ради Наталія Сворак, прокоментувала обшуки та знайдені боєприпаси. Вона зазначила, що у Порошенка «неугодними» стали націоналісти, які у 2014 році першими пішли на фронт.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!