На Прикарпатті за рік екологічна інспекція наклала штрафів на понад 60 тисяч, а сума збитків – п’ять мільйонів

За минулий рік Державна екологічна інспекція провела 479 перевірок. З них – 190 позапланових.

Про це повідомив сьогодні, 16 березня, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Яківчук під час засідання колегії.

За його словами, до адміністративної відповідальності притягнено 475  осіб. Відтак сума накладених штрафів – понад 60 тисяч, а сума збитків – понад 5 мільйонів. Левова частина цієї суми є нарахування в межах лісового господарства. Пан Ігор вважає це не дивним, бо область є лісистою.

Також він наголошує, що громадськість зараз небайдужа, адже тільки за останні три місяців в інспекцію надійшло 276 письмових звернень. Проте, з них 30-50% є необґрунтованими.

«Якщо є звернення, то треба розібратися з конкретикою. Від Галицького району майже щомісяця надходить 10 заяв. Ми виїжджаємо – і ці факти не підтверджуються. Тому треба спочатку на місяцях вирішувати ці проблеми», – наголошує Ігор Яківчук.

Разом з тим він з сумом зазначає, що, коли, наприклад, інспектори затримують машину з гравієм, то можуть виписати тільки 300 грн штрафу.

«Якщо можна було б той транспорт на штрафмайданчик загнати, забрати вантаж, то це було б значно ефективніше», – акцентує він.

DSC_0361

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!