“Заборонений” : у Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму про Стуса

Сьогодні, 27 серпня в Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ кінострічки “Заборонений”.

“Заборонений” — український художній повнометражний фільм про життя та загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Семеновича Стуса та його боротьбу із радянською системою:

“На словах пояснити чому назва фільму “Заборонений” важко, потрібно переглянути кіно, прочитати книгу. У нас була історія, коли телефонували нам і казали змінити назву, але ми сказали нехай прочитають книгу, і тоді дійсно, всі питання щодо назви фільму зникли, з нами погодилися”, – зазначив автор сценарію та книги Артемій Кірсанов

Представляти фільм приїхала творча група, виконавець головної ролі, сценаристи, режисер та продюсер:

“Роль насправді дуже важлива, і дуже важливо показати цю людину. Думаю, що мене обрали у фільм бо є певна схожість з Василем Стусом, як і характер так і зовнішність. Щоб підготуватися для ролі я багато читав про героя, звісно важко давалися сцени у тюрмі”, – каже головний герой, Дмитро Ярошенко.

Роман Бровко, режисер каже, що картину знімали три роки. Процес підготовки тривав дуже довго. Він зазначає, що цей фільм не потрібно порівнювати з Голлівудом, адже вони намагалися зробити кінострічку достовірною і правдивою.

“Життя Стуса дуже відоме, але є певні історичні факти про які ніхто не знав, саме про такі таємні сцени ми знімали. Історія базується на спогадах, на достовірній інформації” – додає режисер.

Міський голова міста Руслан Марцінків, який теж був присутнім на заході, зауважив, що молодь обов’язково має дивитися такі фільми.

До теми: відомий франківський актор зіграє головну роль у фільмі “Шевченко: перший самурай”.

     

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!