Захистимо українську культуру: активісти звернулися до уряду за підтримкою

Сьогодні, 25 березня, виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів опублікувала публічне звернення культурних інституцій до уряду України, яке вже підтримали чимало організацій.

Авторка звернення запевняє, що культурні діячі розуміють і підтримують доцільність обмежень, які дозволять запобігти колапсу медичної системи та зберегти здоров’я максимального числа громадян. 

Водночас, Юлія Федів пояснює, що інституції і продуценти культури належать до перших постраждалих через неможливість провадити публічну діяльність:

“Відмова від публічних подій – виставок, концертів, кінопоказів, вистав тощо – миттєво призводить до стрімкого падіння доходів усіх, хто інвестував час, зусилля і кошти у те, аби культура в Україні була доступною, якісною, а її проєкти добре організованими. Українські культурні інституції і незалежні виробники уже нині опиняються без ресурсів, що дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні чи реставраційні роботи і навіть настільки насущні потреби як охорону державної частини українського музейного фонду”, – пише Юлія Федів

За її словами, такий стан речей загрожує не просто зупинкою розвитку чи замороженням досягнень останніх років, а розпадом інституційної системи і втрата цілого покоління талановитих творців і менеджерів культури:

“Тому ми звертаємося з проханням серйозно проаналізувати ці ризики й разом із культурною спільнотою, Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України зробити все можливе для їхньої мінімізації. Передусім, вважаємо за необхідне переспрямувати видатки розвитку, передбачені на культуру або інші цілі в межах бюджетів головних розпорядників, що управляють інституціями культури, на поточну інституційну підтримку”, – йдеться у зверненні.

Юлія Федів додає, що необхідно зберегти робочі місця і належний безпековий стан інституцій. Для цього дуже важливо відмовитися від потенційного скорочення видатків на оплату праці:

“Принципово важливо скористатися усіма можливостями, що мають Український культурний фонд та Український інститут книги, на вирішення проблем, котрі виникають з нинішньою кризою. Це надзвичайно важливі інституції, від яких наразі чекають підтримки як ніколи раніше”, – зазначає авторка

Культурні діячі просять дослухатися до пропозицій Українського культурного фонду та Українського інституту книги щодо переформатування їхніх програм через виклики, пов’язані з епідемією коронавірусу. Відтак, зберегти фінансування проєктів Українським культурним фондом, бюджет якого спрямований насамперед на підтримку самих продуцентів культури, і так допомогти їм подолати кризу.

Нагадаємо, уряд продовжив карантин в Україні до 24 квітня.

Читайте також: “Грошей не вистачає”: через карантин у Франківську найбільше постраждає малий бізнес, – економіст.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!