Запальна «Татарівська ватра»

  • На Прикарпатті вже вдруге відбувся регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль «Татарівська ватра». На свято приїхало чимало гостей, яких приваблює гуцульська автентика, культура і традиції.

    Сільський голова Татарова Олег Дзем’юк на відкритті свята наголосив, що «Татарівська ватра» – це, найперше, збереження та популяризація традицій та автентики гуцульського регіону. Крім того, Татарів позиціонує себе як курортне містечко, тому такі свята є своєрідною промоцією краю.

    «Хочемо, аби до нас приїжджало на відпочинок багато туристів, зупинялося чимало мандрівників. Ми запрошуємо відомих виконавців, оскільки усвідомлюємо, що «зірка» зацікавить більше глядачів, туристів, відповідно, фестиваль буде на вищому рівні. Але основою свята все-таки залишаються місцеві колективи. Цього року до нас на «Ватру» приїхало 30 учасників».

     IMG_1341

    Не піснями єдиними

    На «Татарівську ватру» завітав фольклорний колектив зі Старого Лисця. На фестивалі урочисто сільські голови підписали угоду про співпрацю. Олег Дзем’юк переконаний, що Татарові є що переймати у партнерів та сільського голови Анатолія Лущака, особливо у комунальній сфері.

    А тим часом «Татарівська ватра» все більше «запалювалася». Під коломийки і гуцулки свої вироби продавали майстри кулінарії, виноробства, вівчарства та гончарства. Для малечі проводили майстер-класи. Всі охочі могли скуштувати сонячний банош, бринзу, вурд, страви з м’яса та закарпатське вино.

    У рамках проведення фестивалю «Татарівська ватра» за ініціативи ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» майстерня «Доладу» провела майстер-клас з гончарства. Талановитий майстер Микола Кашевка за невеличкий проміжок часу разом з дітьми перетворював грудочку м’якої глини на витвір – глечик, горнятко.

    «Дуже приємно, що село Татарів продовжує хорошу традицію проведення автентичних фестивалів, які популяризують нашу туристичну Яремчанщину. А такого роду майстер-класи нагадують нам давні традиції мистецтва виготовлення з глини екологічного посуду та інших практичних виробів», – зауважив голова ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрій Дзвінчук.

    Бойове мистецтво на фестивалі презентував фольклорно-мистецький гурт  «Чорногірські козаки» з Ворохти. Хлопці та дівчата ось уже декілька років тренують дух і тіло у Валерія Одайського. У Ворохті чоловік відроджує та впроваджує систему виховання дітей та молоді, реалізовує це через вільний бій. Крім того, влітку у П’ятихатках організовує козацький табір «Курінь Довбуша», до якого з’їжджаються діти з усієї України.

    IMG_1481
    Карнавал емоцій

  • Після видовищних бойових мистецтв глядачів розважав родинний гурт «Петрос» та Петро Сказків. «Петрос» – також з Ворохти. Юні музиканти вже добре відомі в Україні, оскільки у 2014-му взяли участь у шоу «Україна має талант» і увійшли у сороківку найкращих учасників цього телешоу.

    Ансамбль – сімейний, четверо його учасників – з родини Ониськівих. Це – трійнята Таня, Мирослава та Влад, а ще їхня старша сестра Віка. Влад фантастично грає на цимбалах, Мирослава – на бубні, Таня – на  сопілці, Віка – на бас-гітарі, а Денис Бербенчук – на ударній установці.

    Репетиції з дітьми проводить Петро Сказків, фіналіст телешоу «Україна має талант». Ворохтяни вдячні землякові, керівникові гурту, що займається з дітьми і виводить їх у світ. Адже для невеличкого містечка це дуже важливо.

    Крім фольклорних колективів Франківщини, глядачів розважали комедійний дует з Коломиї «Дикі гуцули», співак Ярослав Рибак.

    Коли добре стемніло, «Татарівську ватру» вирішив добряче розпалити венесуелець Амадор Лопес, відомий в Україні хореограф, шоумен, глава журі грандіозних телепроектів, з шоу-балетом «Rumbero’s».

    Мешканці та гості Татарова не очікували на такий карнавал емоцій, а річка Прут давно не чула такого галасу.

    Ірина БАБІЙ

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!