Заступник мера Івано-Франківська Олексій Кайда: багато працівників СБУ – це учасники АТО і вони мають право на житло

Сьогодні, 5 липня, в Івано-Франківську відбувалась зустріч робочої групи із жителями вулиць Тролейбусна – Хіміків.

Нагадаємо, що 9 січня ц.р. СБУ уклала договір з БК «Вертикаль» на будівництво будинків на ділянці площею 0,48 га. Відтак уже в лютому виконавчий комітет міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження для будівництва поки що одного багатоквартирного будинку з приміщеннями громадського призначення.

Після цього компанія отримала дозвіл на проведення підготовчих робіт, але ДПТ ще не затверджений. Франківці проти такого будівництва. Вони вимагають, щоб на тому місці збудували сквер.

“У 2012 році СБУ виділили цю земельну ділянку для будівництва, – нагадав заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда. – Шість років вони не будували, бо коштів не було, вони шукали інвестора. Багато працівників є учасниками АТО, то вони першочергово мають бути забезпечені житлом. СБУ знайшла підрядника, БК “Вертикаль”, яка почала підготовчі роботи”.

Також заступник мера пояснив, що і протестувати проти будівництва жителі мають право.

Далі представник громади Захар запитав, що оскільки розпочались підготовчі роботи, то чому не проводились громадські обговорення. Він додав, що якщо б комісія була створена трохи раніше, то до цього всього б не дійшло. На це Олексій Кайда відповів, що її не створили швидше через об’єктивні причини.

“Немає ситуації, з якої не можна знайти вихід. Не знаю, чи сьогодні нам вдасть знайти компроміс, але головне, щоб ніхто не ставив ультиматумів”, – пояснив заступник мера.

Пан Захар сказав, що вони розуміють, що людей треба забезпечити житлом, але треба звертати увагу і на їхні інтереси.  Він передав помічнику керівника СБУ в Івано-Франківській області Ярославу Боднаруку та членам робочої групи їхній план території.

“Наша пропозиція – зберегти зелену зону, змінити цільове призначення, виділити іншу ділянку землі для будівництва, але не гіршу. Якщо влада спробує, то знайдеться рішення, яке буде цікаве усім”, – пояснив представник громади.

Під час обговорення перше, що узгодила громада та робоча група – забудовник під час будівництва не може вийти за межі ділянки, яка виділена СБУ.
“Для того, щоб ми відмовились від цієї ділянки треба відмовитись рішення Кабміну, але ми його просто виконуємо”, – зазначив Ярослав Боднарук. Також він додав, що у них на черзі на отримання квартири стоять 107 сімей.
Окрім того, Олексій Кайда зауважив, що міська рада не вправі відмінити постанову Кабміну, згідно з якої ця ділянка належить СБУ, але вони можуть написати відповідні звернення.
“Для того, щоб вирішити питання треба створити певні запити. Я можу сьогодні підписати лист, який відправлять Прем’єр-міністру”, – заявив Кайда, а на питання чому у 2012 році, коли виділили цю землю СБУ, не порадились із громадою він відповів, що не знає.

Далі представник СБУ заявив, що вони відмовлятися від ділянки не будуть. Громада також сказала, що стоятимуть на своєму. Але заступник мера знову наголосив, що треба шукати компроміс.

“На початку ця ділянка розглядалася під будівництво трьом структурам, але потім лишилась тільки СБУ, як цей процес відбувався?”, – запитав у Кайди франківець. Але застуник мера відповів, що можна тільки уявляти, як це відбувалося. “Ми можемо підняти архівні документи”, – заявив Кайда.

Також представник СБУ сказав, що інших земельних ділянок для них нема і будуть у них люди, які категорично відмовляться її віддавати.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!