Зберегти сім’ю після війни: на Прикарпатті розпочалася унікальна програма для родин учасників АТО

Шоста хвиля студійних вакацій проекту «Родинна реабілітація учасників АТО» стартувала 5 березня на Прикарпатті. Родини живуть на околиці Яремчого у реколекційному будинку отців-редемптористів імені Андрея Шептицького.

Це унікальна психологічна програма для родин АТО, які після пережитого бойового досвіду вчаться заново знайомити себе, іншого, один з одним. Адже на війну не пішов сам один батько/син/донька. З ним/нею “воювала” вся сім’я, і повернутися до мирного життя вони мають разом.

Додамо, що за останній рік Україна посіла чи не перше місце за кількістю розлучень у Європі. Причини такої статистики – війна. Психологічна реабілітація сімей – ще одна вітка волонтерської роботи.

Шоста хвиля проекту проходитиме з 5 по 17 березня. Ця авторська психоедукаційна програма для сімей разом з дітками, розроблена за підтримки канадських психологів, що використовують методику групової терапії за принципом «рівний рівному».

Завдяки їй 20 родин з дітьми – 60 осіб з Харківщини, Кіровоградщини, Дніпропетровська, Полтави, Волині та Івано-Франківська – отримали змогу майже на два тижні змінити середовище, де затягнулись невирішені питання. В іншій  та безпечній обстановці вони зможуть розслабитись, з ними працюватимуть психологи, волонтери-аніматори, військові капелани.

Це спеціально розроблена програма відразу для всієї родини: мами, дітей і тата, який повернувся з війни. За останні два роки у подібному проекті уже взяли участь майже 600 осіб, і майже у всіх родинах є щасливе закінчення: пари вчаться слухати і розуміти один одного, приймати нові погляди, жити в гармонії.

До речі, у Гошівському монастирі Сестер Пресвятої Родини у минулому році відбулася реабілітація бійців. Тут побували колишні військові з Івано-Франківської, Житомирської, Запорізької, Київської та Львівської областей.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!