Жінка – пастух не отруїлась, а корови напаслись кропленої пшениці, – начальник Держпродспоживслужби в області про ситуацію у Медині

Сьогодні, 24 травня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

Під час комісії Роман Гурський, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області прокоментував ситуацію з отруєнням худоби у селі Мединя.

Нагадаємо, що у Галицькому районі  нещодавно окроплювали поля. Як результат, захворіли не тільки люди, а й худоба. Одній корові допомогу надавав безпосередньо місцевий ветеринарний лікар, а інших люди самі виходжували, користуючись його рекомендаціями.

Мешканців про окроплення полів ніхто не попередив. Місцеві жителі розповідають, що така ситуація триває вже 2-3 роки. Кожного разу, коли починають кропити поля, вони хворіють. Перш за все на це реагують діти.

Іванна Бойчук пригадує, що їй погано зробилися просто посеред пасовища, яке розташоване поруч з полями. Звідти швидка забрала її в реанімацію. Вона пригадує, що дивний запах відчула одразу, коли вигнала корів на пасовище. У роті з’явився присмак гіркоти, а в горлі пекло.

“Корів почало надувати, як кульки. Це було дуже страшно. Здавалося, що зі мною буде те саме”, – пригадує зі сльозами на очах жінка.

Заступниця головного лікаря Галицької центральної районної лікарні Галина Борецька повідомила, що попередньо медики діагностували в Іванни Бойчук отруєння невідомою речовиною хімічного походження.

Однак начальник головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський висуває свою версію того, що сталося.

“Жінка, можливо, заснула на полі чи що, а тварини пішли у ту кроплену пшеницю і пасли її. На місці події працювала поліція. Повідомлена також ветеринарна служба. Тваринам надали допомогу. Ні одна корова не загинула, а жінка попала у лікарню не через отруєння, бо у лабораторних показниках змін немає», – пояснює Гурський.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!