Жіночій сексуальності бути!

Нещодавно керівниця школи розвитку жіночності «Дакіні», психолог-сексолог Ольга Боляк організувала в Івано-Франківську першу Прикарпатську конференцію з розвитку сексуальності. Захід зібрав жінок з різних куточків України. Учасниці конференції дізналися, як працює їхнє тіло, як сексуальність пов’язана з менструальним циклом, що відбувається з тілом, якщо з неповагою і соромом ставитися до своїх статевих органів, а також про те, що сексуальна енергія – це життєва енергія, це інтерес до життя, без якого людина стає більше схожою на машину.

Акушер-гінеколог Ірина Бачинська пояснювала зв’язок менструального циклу і жіночої сексуальності, психосоматолог Галина Дичковська розповіла про жіночу психосоматику, а саме, як стан душі впливає на тіло і, зокрема, на виникнення різних недуг. Сексолог, магістр психології Марга Малицька говорила про природу сексуальної енергії і сексуальні практики для розвитку свідомості. А секс-педагог, автор програм із сексуальної грамотності Юля Ярмоленко казала про жіночу сексуальність, де вона ховається і як проявляється. Основні тези з її виступу – далі у статті.

– Батьки дуже соромляться і бояться зізнатися дітям, що секс – це задоволення. Переконані, мовляв, тоді діти одразу побіжать цим займатися. Але це точно не так. Просто варто також пояснювати, що секс – це заняття для дорослих, зрілих людей. Коли підлітки мене запитують, з якого віку можна починати займатися сексом (а вони найчастіше саме це запитують), то я пояснюю – тоді, коли готовий нести відповідальність за наслідки, серед яких і небажана вагітність, і захворювання, і фінансова відповідальність, і навіть зґвалтування. Дорослі на це мені часто кажуть, що в такому випадку 90% дорослих українців узагалі не можна займатися сексом. І це дійсно так – більшість зрілих за віком людей і досі не готові до цієї відповідальності.

Фізіологічно дівчина готова до сексуального життя після 18 років, тому що до цього віку шийка матки ще недостатньо вкрита епітелієм і не дозріла.

– Перегляд порно приносить більше шкоду, ніж користь. Особливо підліткам. По-перше, там показані ідеальні тіла. Любителі порно орієнтуються на розміри геніталій акторів: великі пеніси і привабливі жіночі статеві органи, які в порноакторок дуже естетично виглядають. Досягається це шляхом відповідної операції, яка, до речі, зараз дуже популярна в Україні – видалення внутрішніх статевих губ, а саме тієї частини, що звисає. А зовнішні статеві губи накачують гіалуроновою кислотою чи ботоксом. У результаті отримують вульву маленької дівчинки. Багато жінок зациклилися на цьому, але зважуючись на таку операцію, вони втрачають також частину нервових закінчень, які приносять задоволення. А гіалуронова кислота і ботокс зменшують чутливість.

Так ось, про порно. Там жінка показана не як людина, а як об’єкт для сексу. Фактично там демонструють, що жінка отримує задоволення від насильства. Окрім цього, там презентують утопічну виставу, де жінка за п’ять хвилин отримує мало не з десяток оргазмів.

– Про чоловіків говорити дуже просто: у них дуже проста фізіологія, вони дуже зрозумілі і щодо них не виникає жодних питань в контексті сексуальності. Щодо жінок, то тут намішано багато емоційності, психології, фізіології. Взагалі, навіть фізіологічно жінка влаштована значно складніше, ніж чоловік. Якщо з чоловічою сексуальністю вчені розібралися ще багато років тому, то жіночу сексуальність вивчають і досі. Наприклад, якщо говорити про клітор, то лише на початку 2000-х років вчені нарешті дізналися, як він виглядає повністю.

– Попри те, що ми різні, чому все ж існує така велика різниця між чоловічою і жіночою сексуальністю? Основна проблема – це особливості виховання. До речі, саме звідси ноги ростуть і в тому, що в дорослому житті жінка не може проявити власну сексуальність, забороняє собі максимально отримувати задоволення в сексі.

Маленькому хлопчику дозволено багато. Але, перш за все, йому дозволено тримати свій пеніс. Батьки змалку привчають триматися за пеніс, щоб попісяти. Тобто щонайменше 5-6 разів на день хлопчик тримається за свій пеніс. І в нього з’являється якір «я тримаюся за пеніс, і це приємно, пісяти приємно…» І тоді виростають чоловіки, які обожнюють свої статеві органи, і в цьому плані жінкам є чого повчитися.

А дівчаткам з дитинства не дозволяється чіпати свої статеві органи: «Не торкайся! Витягни руки з трусиків! Не лізь туди!». Коли запитую батьків, чому не дозволяють, то чую, що дитина може таким чином занести туди інфекцію. Тоді я говорю: «У чому проблема? Скажіть своїй дівчинці нехай спершу помиє руки».

Дитина має право чіпати, роздивлятися чи вивчати власні статеві органи, бо вони належать їй, а не батькам. Особливості такого статевого виховання дівчаток призводять до дуже багатьох заборон. Якщо ми дівчинці говоримо «Не чіпай!», то як вона має привчатися підтримувати гігієну статевих органів? Виростають дівчатка, які ніколи не чіпають свої статеві органи, багато ніколи навіть їх не розглядали.

У мене була клієнтка, мама трьох дітей, яка скаржилася на те, що не отримує задоволення під час сексу. Коли я запитала, чи вона колись дивилася на свою вульву, то почула: «Ти що? Мене ж одразу знудить…» Очевидно, що про жодне задоволення не може бути й мови, адже сама жінка не любить свої статеві органи, ба навіть гидує ними. Вона не винна, справа у її вихованні.

Не треба забороняти дівчинці вивчати себе, необхідно говорити з малечою про особливості її фізіології, це не повинна бути табуйована тема.

– Фізіологічно всі жінки здатні отримувати оргазм! Немає такого приреченого діагнозу, як фригідність. Вчені, до прикладу, кажуть: «Та покажіть вже нам нарешті цю фригідну жінку, ми її хоч дослідимо. Де вона? Хто вона?..» Як правило, під фригідністю ми розуміємо зовсім інші речі.

Оргазм – це рефлекс, тому кожна жінка може його отримувати. Але для цього треба більше дізнаватися про себе і щось ще й робити.

Є жінки, які в підлітковому віці почали мастурбувати і легко отримують оргазм. І потім, коли з’являється партнер, вони так само легко досягають оргазму. На жаль, таких жінок меншість. Більше тих, які почали мастурбувати у трохи старшому віці і при цьому отримували оргазм, однак під час сексу їм це не вдається.

Найпоширеніша причина – чоловік погано готує жінку до статевого акту. Це дуже часта проблема, особливо для тих, хто вже довго одружений. Чоловік зазвичай не розуміє, що жінці, аби завестися, потрібно значно більше часу, ніж йому, і ще й багато певних умов. Під час багатьох тренінгів я робила опитування чоловіків і жінок щодо їхніх ідеальних умов для сексу. Відповіді, як правило, були однакові. Чоловіки казали, що їм достатньо самої партнерки. Тоді як у жінок список цих умов був неймовірно довгий: музика, чистота, колір постільної білизни, запах… Раджу кожній жінці написати свої умови і показати цей список своєму чоловікові, аби він посприяв. Про цей метод говорять багато спеціалістів. Наприклад, Емілі Нагоскі у своїй книзі «Як хоче жінка».

Бо ж чоловікові достатньо просто вставити пеніс у піхву, вони не дуже хочуть, а часом і не знають, що треба докласти зусиль, аби підготувати жінку до сексу. При цьому звинувачують партнерку, мовляв, з нею щось не так. Хоча насправді жінка влаштована таким чином, що їй неодмінно потрібна прелюдія тривалістю хоча б 15-20 хвилин.

Взагалі, жіноча сексуальність відкривається з роками, її пік – 35-36 років, а в чоловіків – з 18 до 25 років.

 

Записала Наталя МОСТОВА

До теми

Юля Ярмоленко радить книги про секс, які варто почитати

На тренінгах часто заходить розмова про те, як можна розвивати свою сексуальність і підвищувати сексуальну грамотність. Безумовно, один із найбільш простих способів – це книги.

«Чоловіки на моїй кушетці» Бренді Енглер. Досить легке, захоплююче чтиво від психолога-сексолога про те, чому чоловіки зраджують тим, кого люблять, і що для них означає секс. Нічого особливого чекати не варто – цілком розслаблююче чтиво

«Розмноження в неволі» Естер Перель. Неймовірна книга для тих, хто перебуває у тривалих стосунках або в шлюбі. Пояснює, чому абсолютно у всіх пар з часом минає пристрасть, як впливають діти на секс подружжя, чому полігамія чесніша за моногамію

«Піхва. Нова історія жіночої сексуальності» Наомі Вульф. Найважливіша і найскладніша книга. Багато про насильство, використання жінок у своїх корисливих цілях чоловіками протягом багатьох століть, про обмежуючі переконання, про епоху порноіндустрії і безліч помилок. Тут про захворювання, нерви, анатомію і останні дослідження. Дуже детально розписані два види жіночого оргазму – і це не звичні нам кліторальний і вагінальний

«Чесна розмова з російським гінекологом. 28 секретних розділів для жінок» Дмитро Лубнін. Дуже важлива і класна книга про всі процеси, які відбуваються в жіночому організмі (місячні, вагітність, аборт, ПМС, затримки, молочниця, менопауза і т.д.). Особливо рекомендовано для мам дівчаток. Єдине, що автор багато пише про гормональні контрацептиви, тому не варто забувати, що тільки лікар, якому ви повністю довіряєте, і тільки після детального обстеження може призначити вам ОК

«Як хоче жінка» Емілі Нагоскі. Це книга, яка допомогла Юлі Ярмоленко додати кілька часточок у пазл під назвою «Секс: як це все працює».

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!