Жителі Бурштина скаржаться на пил та туман

  • Упродовж кількох днів поспіль жителі Бурштина скаржаться на пил, що вкриває місто. Помітно це явище зранку на оповитих туманом вулицях.

    “У цій порі року в повітрі знаходиться аерозоль з води, тонкодисперсні краплі вологи. Через це всі викиди, які піднімаються з поверхні, зависають у навколоземних шарах атмосфери. При відсутності руху повітря акумулюються всі викиди людської діяльності: вихлопні гази, відходи виробництва і спалювання листя”, – пояснює ситуацію глава відділу з питань промислових забруднень центру екологічних ініціатив” Екодія” Олена Міскун.

    Осінні тумани, які зараз спостерігаються в багатьох українських містах, сприяють підвищенню концентрації шкідливих речовин. Згідно з даним сервісу Windy, за останні кілька днів якість повітря в Україні сильно знизилася. Зони забруднення формуються вночі, досягаючи піку після опівночі. До опівдня рівень чадного газу знижується.

    Проте дехто з бурштинців пов’язує це явище з діяльністю Бурштинської ТЕС: мовляв, на станції відключають електрофільтри.

    На Бурштинській ТЕС інформацію спростовують. Запевняють, що у 2019 році на енергоблоках №3 та №6 здійснили ремонт ще двох електрофільтрів. Це підвищить їх ефективність, відтак зменшиться викид пилу у повітря. Загалом за останні вісім років на станції відремонтували вісім електрофільтрів із дванадцяти, три з них побудували «з нуля». Завдяки реконструкції електрофільтрів викиди забруднюючих речовин вдалося знизити в середньому у 30 разів. На будівництво нових та ремонт існуючих електрофільтрів ДТЕК спрямував 236 млн. грн.

    Основний робочий елемент електрофільтрів, який вловлює вугільний пил від попадання у повітря – електроди, їх на станції замінили на нові. А ще повністю оновили внутрішнє оснащення електрофільтрів.

    «Ми слідкуємо за тим, щоб викиди не перевищували нормативних значень. Щокварталу робимо заміри викидів забруднюючих речовин в атмосферу на кожному енергоблоці, працюємо над тим, щоб показники знижувались, – зауважує в. о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Олег Івахів. – Заміна старих деталей на нові дозволить скоротити викиди пилу в атмосферу до 50 мг/м3, що відповідає європейським нормам. На всіх 12 блоках електрофільтри працюють безперервно. Відключати їх ми не можемо ні з технічної точки зору, оскільки зупинки пошкоджують обладнання, а ні з законодавчої».

    Інформація з джерела: https://gordonua.com/publications/smog-nad-ukrainoy-otkuda-on-vzyalsya-i-kogda-eto-zakonchitsya-1370438.html

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!