Житловий комплекс чи окремий будинок?

Де краще купити квартиру

Коли з’являється необхідність придбати нове помешкання, одразу виникає безліч запитань, пов’язаних з тим, чи виправдає воно всі потреби його власника.

Українські забудовники пропонують покупцеві як окремі будинки, так і житлові комплекси, які зводяться у декілька черг з поетапною здачею в експлуатацію. Здавалось, що різниця між ними хіба у часових рамках будівництва.

Аналітичний центр «Благо» дослідив, чи це насправді так.

Дослідження показують, що для покупця вагому роль при виборі квартири зараз відіграє не ціна, а наявність усієї інфраструктури для комфортного життя, і окремі новобудови явно програють у цьому перед житловими комплексами.

Обираючи територію під багатоквартирний будинок, забудовник прагне мінімалізувати витрати, і часто питання транспорту та інфраструктури залишаються “за кадром”. Тому якщо ваш вибір все-таки зупинився на окремій новобудові, то варто перед покупкою детально ознайомитись із плануванням та самому дослідити локацію.

Окрему увагу слід звернути на наявність паркінгу. У деяких проектах такого формату він не передбачений, а якщо у Вас є машина, то Вам доведеться паркуватись або на тротуарі, або ж у сусідніх дворах. Варто заздалегідь підготуватись до того, що зі всієї інфраструктури на прилеглій території буде лиш невеликий дитячий майданчик.

Натомість, зводячи житловий комплекс, де передбачено будівництво декількох  кварталів багатоквартирних будинків, забудовник зобов’язується подбати про всі необхідні умови для майбутніх мешканців.

У сучасних житлових комплексах наявні дитячі та спортивні майданчики, підземний або наземний паркінг, є впорядкована територія для прогулянок та відпочинку, в тому числі і парки. Також деякі забудовники передбачають зведення дитячих садків, що служить додатковим аргументом для покупців на користь такого помешкання.

До прикладу, купити квартиру в Івано-Франківську з всією наявною інфраструктурою можна у містечку “Соборне” та житловому комплексі “Паркова Алея”, які розміщені поряд із головними транспортними магістралями міста.

Отже, зваживши всі “за” і “проти”, обрати житло, яке б відповідало Вашим запитам, буде набагато легше.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!