Зі сльозами на очах: Конфлікт з атовцями завершився. У Франківську мешканцям Глібова залишили їхній город

  • Сьогодні, 24 травня, розпочалось друге пленарне засідання сесії Івано-Франківської міської ради.

    Депутати розглянули питання про виділення землі по вул. Галицькій міській асоціації учасників АТО для будівництва.

    Нагадаємо, що цю ділянку по вул. Глібова обробляє сімя Когучів ще з 1927 року, однак вже протягом тривалого часу не може її приватизувати. Відтак між учасниками АТО та людьми розгорівся конфлікт за земельну ділянку.

    Голова міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв повідомив, що згідно з кадастровою картою ця ділянка є вільною. Тому асоціація подали документи на її виділення. Втім потім вони дізналися, що ділянку обробляє сімя Когучів.

    «Вони не мають на це законне право, але мають моральне. Ми з ними поспілкувалися. Почули, що сім’я забажала взамін одну 3-кімнатну квартиру, одну 2-кімнатну та особняк і гарантом мав виступити міський голова. Він був готовий виступити гарантом у цих компромісних рішеннях. Але наступного дня, коли ми приїхали озвучити домовленість з мером, то приїхав син, який повідомив, що земля коштує десятки тисяч доларів і перемовини скасовуються», – розповів Андріїв.

    Він заявив, що Асоціація не хоче брати участь у цих іграх та публічно заявила, щоб ділянку віддали в такому разі під сквер чи капличку.

    «З одного боку є людина, яка обробляє ділянку і не має на це право, з другого – учасники АТО, які шукають можливість для будівництва. Третя сторона, вирішила звести нас лобами. Все почалися з того, що коли започаткували будівельний кооператив «Соціум», то забудівники вирішили не допустити нас на ринок. Ми хочемо, щоб наші проекти були прозорі. Якщо сесія прийме рішення на користь учасників АТО, то ми своє слово перед громадою дотримаємо», – наголосив він.

    Міський голова Руслан Марцінків повідомив, що міська рада підтримує учасників АТО. Однак дав доручення земельному управлінню більш ретельно опрацьовувати земельні питання. Мовляв, це вже не перший раз так стається, що коли земельна ділянка подається на розгляд, виконком голосує, а потім з’ясовується, що земля зайнята. Також він закликав, не забувати про афганців.

    А секретар міськради Оксана Савчук запропонувала, аби Асоціація давала квартири також дітям хворим на ДЦП та психічнохворим. Асоціація погодилась.

    Мешканка Глібова, 15 Анна Когут повідомила, що перш за все, її ділянка знаходиться по вул. Глібова, а не Галицькій.  Також вона наголосила, що ніякої домовленості з учасниками АТО не було.

    «Я не прийшла сваритись, а прийшла просити допомоги. Я прийшла з метою приватизувати мою власність. На цьому подвір’ї народилися декілька поколінь. Прошу допомогти приватизувти мою землю. Відколи почалося АТО, ми допомагали учасникам АТО. Але справедливим атовцям. В нашій сім’ї загинув атовець. Не дозволяйте так нагло поводитись з нами», – закликала вона. Також жінка поскаржилась, що її нишком фотографували та переслідували.

  • Її онука назвала запис, який оприлюднили в Інтернеті змонтованим, оскільки всі фрази вирвані з контексту.

    Депутат Андріан Волгін сказав, що в місті будівельний хаос. Мовляв, будують всі кому не лінь. Він запропонував закликати всіх забудовників за круглий стіл.

    «Це є мої побратими, але коли я йшов на вибори, то люди вірили, що ми будемо захищати людей. Тому давайте знімемо це питання, запросимо всі сторони і пошукаємо компроміс. Ми маємо захищати і атовців, і простих людей», – наголосив він.

    Втім Роман Онуфріїв пригадав усім прислів’я, що коли не знаєш як правильно зробити, то зроби по закону.

    «Сьогодні досягнули домовленість з атовцями, що частина квартир буде віддаватись дітям-інвалідам. До того ж вони та ви зобов’язуєтеся передати мешканцями дві квартири і особняк. Це дуже добра домовленість. Я вважаю, що це є правильна пропозиція. Інакше там буде сквер», – підкреслив він.

    Мер запропонував усім визначитись голосуванням.

    Відтак тільки 21 депутат проголосував за те, щоб віддати цю землю атовцям. Проте потім питання поставили на голосування ще раз. Тоді вже проголосувало 22 депутати і рішення було прийнято. Однак пізніше питання поставили на голосування втретє і воно знову не набрало достатню кількість голосів – 21 «за».

    Мешканці зустріли таке рішення зі сльозами на очах.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!