270 книг, які вийшли в Україні після війни: помітно зростає кількість української літератури

  • Культурно-видавничий проєкт «Читомо» представив онлайнову “Вітрину з книжковими новинками”, які вийшли від 24 лютого. 

    У розділі «Вітрина новинок під час війни» на сайті проєкту вже зараз можна переглянути понад 270 новинок, однак книжки ще будуть додаватися.

    Цього разу найбільша кількість книжок представлена у категоріях «Нон-фікшн» (64) та «Зарубіжна художня література» (43), «Аудіокнижка» (42), а у розділі «Поезія» — лише 4 назви. 

    Загалом можна ознайомитися з книжковими новинками від 48 видавництв України. Найбільше книжок представили “Видавництво Старого Лева”, “Навчальна книга”, “Богдан”, “Лабораторія”, “Віхола”, “Наш Формат”, “Vivat”. 

     «Це наш давній і найвідвідуваніший спецпроєкт, який зазвичай ми робимо двічі на рік — перед “Книжковим Арсеналом” і Book Forum, аби читачі могли дізнатися про всі визначні новинки і визначитися з майбутніми покупками. Про те, що цього року ми маємо зробити “Вітрину з новинками”, які вийшли вже з лютого, сумнівів у редакції не виникало. Підтримка видавців і читачів — для нас завжди у пріоритеті, а під час війни — тим більше. Ми подалися на кілька грантів із “Вітриною”, адже організація цього спецпроєкту – доволі часомістка, але не виграли їх. У результаті зробили, як завжди, волонтерськими зусиллями, але дуже віримо, що не дарма, і що читачі знайдуть потрібне чтиво й підтримують гривнею працю українських видавництв. Адже кожна книжка цього року — особлива», — наголошує Оксана Хмельовська, головна редакторка сайту.

    Помітно збільшилася кількість новинок у категоріях «Українська художня література» та  «Підліткова книжка». З’явився і новий розділ — «Книжки про війну». Загалом ознайомитися з виданнями можна у 11 категоріях.

    «Ця вітрина новинок особлива. Це книжки, які редагувалися під звуки сирен, перекладалися у бомбосховищах. Це книжки, які б мали вийти у друкарнях Харкова, але через пошкодження підприємств були надруковані в інших областях і навіть за кордоном. Це книжки, які не мають бюджетів на промо й рекламу, бо видавці волонтерять, передають кошти на ЗСУ й захищають Україну на фронті, тому вся надія на самозарадність, на ваші поширення інформації і на купівлю книжок та підтримку галузі, дорогі наші читачі», — розповідає Анастасія Загоруй, координаторка проєкту.

    Також на “Вітрині новинок” можна залишати вподобання для книжок, які вам сподобались, а також простежити вподобання “Читомо”, які позначені літерою «Ч». Крім того, штучний інтелект може порекомендувати відвідувачам книжку. 

    Згодом на сайті з’являються і добірки від літературних критиків. 

    Видавці, які ще не подали інформацію про свої книжки, але хотіли б представити їх на “Вітрині”, можуть писати “Читомо” на адресу vitryna.chytomo@gmail.com

    Нагадаємо, що у 2021 році лише до “Книжкового Арсеналу” на “Вітрині” представили понад 600 новинок.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!