8 ознак, що організму не вистачає води

 • Вважається, що приблизно 70% людського тіла складає вода. Прожити без неї людина може не довше тижня. Вода бере участь в метаболічних і катаболічних реакціях організму, вона необхідна для підтримки в хорошому стані шкіри, волосся і нігтів.

  Якщо організм не отримує достатньої кількості води, виникають проблеми зі здоров’ям, порушується нормальне функціонування різних систем організму і психіки. Очевидною ознакою дегідратації є спрага, але є й інші сигнали, що переконливо вказують на нестачу води в організмі.

  1. Рідке сечовипускання. У здорової людини сечовипускання буває 6-7 разів на день. Але, звичайно, ця кількість може змінюватися, залежно від того, скільки рідини випито. Якщо сечовипускання буває тільки 2-3 рази на день, потрібно пити більше води і бажано звернутися до лікаря. Недостатнє споживання води погіршує стан нирок і може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.
  2. Постійні головні болі можуть бути викликані нестачею рідини в організмі.

  Вода необхідна для нормального кровопостачання органів і частин тіла. Вона також забезпечує нормальну реакцію організму на запалення. Головний біль, спричинений дегідратацією, зазвичай посилюється під час руху. Такий біль часто відчувається при швидких рухах або під час підйому і спуску зі сходів.

  При головному болю, викликаному зневодненням, рекомендується пити досить багато води, а їжа повинна містити мінеральні солі.

  1. Відчуття сухості в роті. Коли організму не вистачає води, слина не виробляється в достатній кількості, і в роті відчувається сухість. Це може призвести до порушення кислотно-лужної рівноваги в ротовій порожнині, що підвищує ризик виникнення інфекцій.
  2. Зміна кольору сечі повинна сприйматись як сигнал тривоги, особливо коли вона супроводжується сильним запахом. Коли тіло не отримує достатньої кількості води, нирки не справляються з виведенням з організму токсинів, і колір сечі різко змінюється. Якщо сеча стала занадто темною або каламутною, потрібно звернутися до лікаря. Він з’ясує, в чому справа: в хронічній дегідратації чи в хворобі нирок. Якщо проблема полягає в першому, потрібно збільшувати кількість випитої води, але дотримуватися при цьому помірності. 5. Втома. Нестача води в організмі сприяє окисленню клітин і призводить до хронічної втоми. Багато хто намагається зняти втому за допомогою кави або енергетичного напою, але це веде до перевантаження печінки, і, зрештою, втома тільки наростає. Щоб не доводити себе до такого стану, треба пити достатню кількість води. Вранці добре випивати склянку теплої води.
  3. М’язові судоми. При дегідратації зменшується рівень електролітів в організмі, стає менше калію, кальцію і магнію. Через це в м’язах виникають судоми і біль.
  4. Закрепи. Нормальний вміст води в організмі необхідний для «змащування» кишечника і його перистальтики. Таким чином можна запобігти закрепам.

  Якщо рідини не вистачає, кишечник працює погано, і калові маси накопичуються в прямій кишці. Для уникнення цього рекомендується випивати від 6 до 8 склянок води на день. Крім цього, потрібно їсти багаті на клітковину фрукти і овочі.

  1. Суха шкіра. Щоб шкіра була зволоженою і м’якою, самих кремів і лосьйонів недостатньо. Важливо випивати достатню кількість води. Це сприяє нормальному виробленню шкірного жиру, запобігає пересиханню шкіри і допомагає виводити токсини, що прискорюють її старіння. Занадто суха шкіра просто кричить про дегідратацію організму і про те, що потрібно пити більше води.

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!