Аби множилось добро: у прикарпатському селі на Старий Новий рік в сільраду затягли коня

 • Засівальники на Прикарпатті примудрилися затягнути коня на другий поверх сільради.

  Жителі Колінців на Тлумаччині одностайні: давня традиція їх і досі не підводить. Якщо на Старий Новий рік, або, як ще кажуть, на Василя, першим до вашої хати зайде кінь, то помножиться добро та буде здоров’я, передає ТСН.

  Коня супроводжують засівальники, які вітають господарів зі святом. Дійство триває цілу ніч.

  Усе починається задовго по півночі. Хлопці оббивають пороги односельців, хто позичить їм на ніч коня. Колись почесну місію ходити із засівальниками у ніч на Василя мав тільки кінь на кличку Василь. Однак нині такого знайти вряди-годи, не приховують селяни.

  Обраного коня чепурять різнокольоровими веретами, яскравими штучними квітами та стрічками.

  У Колінцях досі вірять: якщо на Старий Новий рік, або Василя, першим до хати зайде кінь – добро помножиться, а самі люди будуть здоровими. Адже у давнину тільки заможні ґазди мали худобу, тому перед конем широко відчиняють двері. Хлопцям за вітання дають гроші, коню – цукор, яблуки, пампушки.

  Кілька років тому засівальники примудрилися затягнути коня навіть на другий поверх до сільради. Однак нині деякі господарі тварину пускають лише на подвір’я – мовляв, високі сходи, вузькі двері, дорогий паркет. Обхід односельців із засівальниками закінчують зранку на церковному подвір’ї.

  Більше — у сюжеті ТСН:

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!