Атовця з Калуша, якого підозрюють у вбивстві, випустили під домашній арешт

 • Сьогодні, 13 листопада, Івано-Франківський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу по справі вбивства валютника у Калуші.

  Нагадаємо, вбивство трапилося 2 листопада. Поліція затримала підозрюваного Миколу Федьківа – учасника АТО. Той запевняє, що вбив чоловіка на ім’я Андрій Ільницький, захищаючи свій дім і свою родину. Калуський міськрайонний суд ухвалив застосувати до Миколи Федьківа запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.

  Його адвокат Василь Федорович оскаржив це рішення і подав апеляційну скаргу. Її розглядає колегія суддів у складі Володимира Повзло, Андрія Малєєва та Богдана Кукурудза.

  На засідання прийшли побратими та родичі Миколи Федьківа. Вони тримають плакати з написами “Вимагаємо справедливого суду” та “Віримо у справедливість”.

  Адвокат Федорович попросив долучити до справи документи щодо відкриття кримінальної справи на самих Ільницьких, а також скаргу на прокурора. Він, на думку адвоката, неправильно кваліфікував справу. Також до справи додали довідку про стан здоров’я побитої дружини Федьківа – Оксани.

  “Рішення Калуського суду я вважаю необґрунтованим, винесеним на основі якихось умовиводів, а не реальних доказів і аргументів, наданих мною. В ухвалі їх навіть немає. Суд зобов’язаний перевірити обґрунтованість підозри, чого зроблено не було. Мій підзахисний був вдома, тверезий, захищався від двох нетверезих чоловіків, які ввірвалися до нього. Один з нападників бив його дружину. Вдома була ще вагітна невістка”, – сказав захисник Василь Федорович.

  Єдиним свідком у справі є Ільницький – батько, який, за словами адвоката, просто вигороджує свої злочинні дії.

  “Вони почали вимагати в мене гроші, вдарили мене, ввірвалися додому і почали бити ще й мою дружину. Почалась бійка, я десь намацав ніж. Я нічого поганого не робив, захищав родину”, – розповів сам Микола Федьків.

  Прокурор Безрукий, у свою чергу, зазначив, що вважає запобіжний захід законним і обґрунтованим.

 • “Чому саме стаття 115? Тому що по приїзді на місце події там були чотири особи з тілесними ушкодженнями і одна мертва. Навіщо було застосовувати зброю? Можна було зачекати на поліцію. Потрібно все робити по закону, повідомляти поліцію”, – пояснив прокурор.

  Після цих слів у залі здійнявся сміх.

  За словами прокурора, мова йде про борг у 18 тисяч євро, а підозрюваний сам запросив Ільницьких додому, щоб віддати борг. На це Микола Федьків відповів, що на його очах били його дружину і викликати поліцію не було часу. А слова прокурора про те, що він сам запросив потерпілого додому, затриманий заперечив.

  Адвокат попросив суд змінити запобіжний захід його підзахисному на цілодобовий домашній арешт. Прокурор заперечив проти цього. Судді заслухали всі аргументи і пішли у нарадчу кімнату.

  Суд задовольнив скаргу адвоката і призначив Федьківу запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
   
  “Рішення суду вважаю законним і обґрунтованим. Людина має право на захист, і вона повинна захищатися. Ми з підзахисним будемо сприяти розслідуванню справи”, – сказав Василь Федорович.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!