Аварійна пам’ятка: у Франківську мешканці “Пасажу Єгера” бояться за свої життя

 • Вчора, 11 жовтня, в Івано-Франківську жителі будинку по вулиці Січових Стрільців 16, звернулися в ДСНС з повідомленням про те, що їх будинок небезпечний для життя.

  Як раніше повідомляв “Галицький Кореспондент”, 5 липня, в  той час коли на балконі була 87-річна жінка, яка поливала квіти, обвалився балкон. Потерпілу госпіталізували, у неї переломи ребер та ноги. Жінка від одержаних травм померла у лікарні.

  Жителі будинку занепокоєні його станом, вони бояться за своє життя та життя своїх близьких.

  “Позавчора ввечері дуже тріщало в хаті, я одразу не подумала, що це балкон. На ранок сусід Сергій вийшов і побачив, що з’явилася нова тріщина і воно все з м’ясом вилізло, арматура тріснула. Ми як на пороховій бочці, боїмося тут жити. Нас тут буквально кілька сімей», – розповідає Тетяна, яка живе в “Пасажі Єгера” вже 40 років.

  Жінка розповідає, що після ситуації з смертю сусідки вони зверталися і до мера міста, і в департамент архітектури – та оцінювання стану будинку ще досі не провели.

  “В січні сталося ще одна ситуація – зі сходів відпала сходинка. Влада не турбується про нас, не цікавиться, як ми живемо і як ми ходимо по цьому всьому», – додає пані Тетяна.

  З слів мешканця будинку Сергія, який викликав рятувальників, вони сказали:

  “Будинок в аварійному стані, ми все пофотографували, обгородили лентами небезпечні ділянки. Будемо подавати відповідну заяву до вашого управителя”

  Є документ, який стверджує – що з 2002 року будинок дійсно аварійний, станом більше 50%. І проживати в ньому не можна. Після цього був розроблений проект на виконання будівельно-монтажних робіт. Як вказують жителі, ремонт був лише поверхневий, в будинку зробили зовнішні роботи по фасаду і все.

 • Люди кажуть, що згодні переїхати, якщо влада надасть їм квартири в новобудові і вони будуть їх власністю, або надасть компенсацію.

  Читайте також: Немає згоди – немає ладу

   

   

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!