«Брати Сістерс»

  • Режисер: Жак Одіар

    У ролях: Джон Сі Райлі, Хоакін Фенікс, Джейк Джилленхол, Різ Ахмед, Ребекка Рут

    Орегон, 1850 рік. Брати-найманці Чарлі і Ілай Сістерс отримують відповідальне завдання відшукати і вбити хіміка на ім’я Уарм, який винайшов унікальний розчин, що допомагає відшукати золото в річці. Допомогти їм у цьому повинен детектив з обличчям і бородою Джейка Джілленхола. Коли доходить до справи, детектив, найманці і хімік вирішують, що до біса все, адже можна об’єднатися і завдяки розчину добути собі стільки золота, що до старості вистачить. Але жадібність, як то кажуть, бере своє.

    Знаменитий французький режисер Жак Одіар, який отримав «Золоту пальмову гілку» в 2015 році за фільм «Діпа», різко переметнувся в голлівудське кіно і зняв – хто б міг подумати –  вестерн. Взагалі Одіар відмовляється впихати «Братів Сістерс» у рамки жанру. Каже, що це все-таки історичний фільм, просто дія розгортається на Дикому Заході. Адже в конкретному випадку ми говоримо не про Серджіо Леоне чи Клінта Іствуда: в їхніх фільмах герої були сильними і крутими хлопцями, їм до цих всяких почуттів та емоцій не було діла. Одіар же, навпаки, якщо навіть і знімає про Дикий Захід, то останнє, що його цікавить, – це перестрілки (французи, що поробиш!).

    Фільм сфокусований на взаємовідносинах самих братів, які зрозуміли, що таке жорстокість, ще до того, як сформувалися, і до того, як дізналися, що таке емпатія. На кожному з них травматичний досвід стосунків з батьком позначився по-своєму, на цих наслідках Одіар і фокусує свою увагу. Але ви не поспішайте перемикати канал, перестрілки теж будуть, який же Дикий Захід без револьверів! «Брати Сістерс» і на полі дотепної комедії грають. Особливо в моментах, коли персонажі вперше вчаться користуватися зубною щіткою чи дивуються появі гарячої води в номерах готелю. Героїв ніби підштовхують до прогресу, перетворюють зі здичавілих у більш-менш цивілізованих людей. А показано це настільки тонко і комічно, що сам не розумієш, коли встиг утерти сльози і почав нервово сміятися.

    Кумедний факт: дружина Джона Сі Райлі – велика шанувальниця режисера. Після того, як Джон і Жак познайомилися в Торонто на кінофестивалі шість років тому, вона запропонувала чоловікові просувати ідею з екранізацією книги «Брати Сістерс». І недарма ж мучилися і вичікували. Джон – прекрасний драматичний актор, згадаймо, наприклад, його фантастичний перформанс у «Щось не так із Кевіном», але все-таки найчастіше він з’являється у комедійних образах. Тому й цінною є його поява в таких великовагових стрічках, які розкривають актора з нового боку.

  • У Хоакіна Фенікса цього року дуже багато успішних ролей: від Ісуса до знаменитого ілюстратора Джона Каллахана. Ми не звикли бачити його на великих екранах частіше, ніж раз на рік, тому створюється відчуття, що ТБ виграло в лотерею. Чудові і Різ Ахмед з Джейком Джилленхолом. Одіар, за великим рахунком, зібрав справжній каст мрії, посадивши на коней чотирьох вершників ідеального фільму.

    На Венеціанському кінофестивалі цього року взагалі був якийсь імпровізований ярмарок деконструйованих вестернів. Брати Коени привезли свій фільм-альманах «Балада Бастера Скраггса», який спочатку замислювався як серіал, Дженніфер Кент вразила всіх феміністичним і життєствердним «Солов’єм». Кент отримала спеціальний приз журі, а Одіару вручили «Срібного лева» за найкращу режисерську роботу. Мабуть, тепер вестерни is the new black.

    ФЕЛІНСЬКИЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!