Чому варто страхувати електромобіль в Україні?

  • Чисельність електромобілів в Україні стрімко зростає. Тільки за 2018 рік у країні на облік було поставлено понад 5 тисяч екологічних автівок. Не дивно, що власники електромобілів прагнуть якнайшвидше застрахувати свій дорогий транспорт.

    Проте не всі страхові компанії сьогодні спроможні надавати такі послуги, адже технічна специфікація Е-карів значно відрізняється від звичайних авто. Крім того, ускладнюється розрахунок вартості страхового поліса для даного транспорту.

    І все ж в Україні можна знайти страховиків, які вже пропонують придбати поліс саме для авто з електродвигуном. Далі розглянемо ризики, від яких можна захистити свій електрокар, та параметри розрахунку вартості страховки.

    Великі втрати при невеликих ДТП

    Кожному власнику Е-мобіля варто пам’ятати, що навіть при незначній дорожньо-транспортній пригоді транспорт отримує велику шкоду. А це коштуватиме його власнику чималу суму.

    І справа не лише у високій вартості самого електромобіля. Попри його популярність наразі не в усіх містах України доступний якісний сервіс для електрокарів. Під час проведення ремонтних робіт в деяких зонах Е-кара, теоретично, можливе ураження електрикою високої напруги — 200-400В. На щастя, це єдина серйозна відмінність в обслуговуванні таких автівок.

    Тож власник електрокара після ДТП змушений платити більше, ніж той, хто має авто з двигуном внутрішнього згоряння. Саме тому варто звернутися до страхової компанії та придбати поліс. Тоді у разі настання страхового випадку компанія оплатить ремонт Е-мобіля та зменшить витрати.

    Захист від крадіжок

    Важливість страхування автомобіля добре усвідомлюють власники електрокарів, якими зазвичай стають молоді, активні та добре поінформовані люди. Вони без проблем знають, де можна ознайомитися зі статистикою крадіжок авто в Україні. Тому сприймають процедуру як необхідність, а не додаткову перевагу.

    Нікому не хочеться залишитись без улюбленої Е-автівки. Тим більше, що сьогодні навіть сучасні системи безперервного зв’язку за допомогою GPS не завжди рятують від винахідливих злочинців. Останні навчилися швидко перехвачувати сигнал GPS та замінювати SIM-карту в автомобілі.

    Однак варто пам’ятати іще одну важливу проблему, що спіткає власників електромобілів, — це крадіжка батареї авто. Злочинцям це швидко вдається зробити через розбите лобове скло.

    Ризик пожежі

    Іще одним ризиком, від якого варто застрахувати електромобіль, є раптова пожежа. Адже електрична система будь-якого авто — джерело підвищеної небезпеки, особливо для електрокарів та гібридів.

    Результати лабораторних досліджень довели, що літій-іонні акумулятори мають властивість самозайматися. Це трапляється у випадку перегріву або використання з несумісним зарядним пристроєм. При цьому відомі випадки, коли пожежа займалася знову вже після її гасіння. Оскільки ринок Е-автівок досить молодий, і виробники наразі працюють над удосконаленням безпеки електродвигуна, пожежі будуть траплятися. То чи варто іще переконувати власників електромобілів у тому, що страховка транспорту — це не примха страхової компанії.

    Як розраховується вартість страховки електромобіля?

    Наразі вартість автоцивілки для власника електрокара розраховується аналогічно до звичайного авто. Для цього варто лише скористатися калькулятором ОСАГО. Підсумковий тариф залежить не від типу легкового авто, а від потужності двигуна. На вартість поліса також впливають наступні фактори:

    • вік електромобіля;
    • місце реєстрації Е-кара;
    • вартість самої машини.

    Клієнти, котрі придбали для свого електромобіля страховку КАСКО, можуть розраховувати на технічну підтримку в разі надзвичайних ситуацій. Наприклад, якщо в дорозі, серед поля, розрядиться акумулятор, страховик може викликати евакуатор, або організувати зарядку прямо на місці. Страховий поліс також передбачає умови захисту батареї електрокара, у тому числі й у випадках крадіжки.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!