Чорнобильську зону хочуть перетворити на заповідник

 • Міністерство екології звернулось до президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник.

  За словами в.о. міністра Ганни Вронської, загальна площа заповідника має складати 227 тисяч гектарів. Повідомляє BBC Ukrainian.

  “У зв’язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії ми працюємо, щоб якомога швидше президент підписав указ про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня”, – заявила пані Вронська на засіданні комітету ВР з питань екології.

  За її словами, міністерство хоче збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня.

  “За умовами Угоди про асоціацію з ЄС ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15% території. Розраховуємо, що наступного року вийдемо щонайменше на 8%”, – сказала в.о. міністра екології.

  Раніше з ініціативою створити у Чорнобильській зоні заповідник виступала низка екологів, зокрема відомий дослідник дикої природи зони, біолог Сергій Гащак: “Це – ідеальний та найрозумніший варіант, шанс для спостереження за дикою природою. Тут відновлюється різноманіття та видовий склад тварин і рослин, а також природні зв’язки”.

  Заступник директора міжнародної радіологічної лабораторії Чорнобильського центру, який працює в зоні з 1990 року, в інтерв’ю ВВС Україна наголошував на важливості створення заповідника, вказуючи на унікальну ситуацію з відродженням дикої природи зони.

  Дослідження науковців останніх років за допомогою фотопасток довели, що у зоні активно відновлюється фауна, зокрема і видів, які тут давно зникли. Попри радіацію, відсутність людей у зоні робить свою справу: там з’являються унікальні види тварин та птахів. Зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких сюди завезли в 90-х роках. У зону вже повернулись бурі ведмеді, а також з’явились зубри.

 • 150204150634_horse_chornobyl_gashchak_640x360_serhii.gashchak_nocredit 151007075207_chornobyl_bizon_2_640x360_serhii.gashchak_nocredit

  На думку пана Гащака, територія зони мала б стати біосферним заповідником, за винятком деяких центральних районів, де розташовані об’єкти АЕС.

  “Це – ідеальний та найрозумніший варіант, шанс для спостереження за дикою природою. Тут відновлюється різноманіття та видовий склад тварин і рослин, а також природні зв’язки”, – заявив ВВС Україна дослідник.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!