Чи потрібне щеплення тим, хто перехворів – пояснення імунолога

  • На посаді спікера Верховної Ради Дмитро Разумков відмовився вакцинуватися від ковіду, аргументуючи свою позицію тим, що він на ковід вже хворів і антитіла його захищають.

    А потім пан Разумков вдруге захворів на коронавірус.

    На одному з ефірів та телебаченні Юлія Тимошенко також сказала, що в неї сильні антитіла, а гості студії її закликали все ж вакцинуватися попри те, що перехворіла.

    Пояснює, чи треба людям, які перехворіли на ковід вакцинуватись Федір Лапій, імунолог і голова національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Ця група дає рекомендації МОЗ щодо щеплення.

    На сьогодні всі дослідження говорять, що всім, хто перехворів і не був щеплений, потрібно пройти вакцинацію.

    Дискусії ведуться про те, чи потрібно відтермінувати щеплення і яку кількість доз вводити.

    Ще на початку кампанії з вакцинації ВООЗ радило відтермінувати на шість місяців щеплення тим, хто перехворів. Але остання рекомендація від ВООЗ, яку опублікували у вересні, говорить, що можна відтермінувати лише на три місяці.

    В Україні, як і у Великій Британії, дозволяють проводити щеплення вже через 28 днів після появи перших симптомів Covid-19. Це безпечно.

  • Тобто людина може отримати довідку, що перехворіла, і тому вакцинація може бути відтермінована на три місяці. Але, за бажанням, щеплення можна отримати й раніше – через 28 днів після початку хвороби.

    У деяких європейських країнах радять після хвороби зробити одну дозу. В Україні тим, хто перехворів, також роблять дві дози.

    Нагадаємо, 7 283 нові випадки COVID-19 зафіксували в Україні станом на 14 грудня.

    Зокрема, захворіли 566 дітей та 134 медпрацівники.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!