Чжан Лічжи

  • Чжан Лічжи третій місяць навчає студентів ПНУ ім. В.Стефаника  китайської мови, але й сам не пасе задніх – уже може сказати українською «дякую», «добрий день», «будь ласка».

    Йому 23 роки, але в Китаї – 24. Річ у тому, що в КНР враховують також період перебування плода в утробі матері.

    Чоловік до кінця літа працюватиме за контрактом на кафедрі загального та германського мовознавства факультету філології. Він закінчив виш у КНР за спеціальністю «викладач китайської мови для іноземців». Каже, що обрав такий фах, бо дуже хотів подорожувати й пізнавати нові країни. Так, Чжан Ліжчи вже встиг попрацювати у Киргизстані. Тепер ось до України завітав.

    Зізнається, неодноразово чув, що тут красиві жінки і неймовірна природа. Війна не налякала, бо Чжан заздалегідь дізнався, що в західному регіоні спокійно. Однак його батьки навіть не здогадуються, що в країні, де наразі працює їхній син, точаться запеклі бої.

    Для викладача було незвичним, що в Україні можна так швидко одружуватися, адже в КНР дозволяють узаконювати стосунки лише з 22 років (для жінок) і 23 років (для чоловіків).

    Івано-Франківськ одразу сподобався Лічжи: гарні будиночки, прохолодний клімат, як у його рідному містечку, і найголовніше – свіже повітря, чого в Китаї украй бракує. Іноземець у захваті від вишиванки, але її ще не придбав для себе. «До Великодня ще є час», – посміхається він.

    Іноді Чжану стає трохи сумно, бо ж домівка далеко, а часом і погомоніти нема з ким через мовний бар’єр. Але чоловік багато працює, а спілкується здебільшого зі студентами, які його розуміють і навіть допомагають у різних побутових справах, наприклад, придбати квиток на вокзалі.

    Чжан Лічжи

  • Лічжи розповідає, що китайські студенти помітно відрізняються від українських. Останні сміливіші, не бояться запитувати, коли щось не розуміють, тоді як у КНР соромляться показувати, що чогось не знають, тому просто мовчать.

    Минулого тижня іноземний викладач святкував китайський Новий рік, який є найдовшим і найважливішим святом у китайському календарі. У 2017 році це свято припало на 28 січня і триватиме аж до 15 лютого 2018-го.

    З нагоди цієї події Чжан організував презентацію китайської культури для своїх студентів. Прийшло аж 30 охочих. Лічжи провів майстер-клас із китайської каліграфії та плетіння з ниток, але чи не найцікавіше – демонстрував, як готувати китайські смаколики. Тож усі повернулися додому ситими і щасливими.

    Наталя МОСТОВА

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!