Депутати Тисменицької райради обурені висловлюваннями польського прем’єр-міністра та забороню «бандерівської ідеології»

  • 2 березня депутати Тисменицької районної ради схвалили звернення районної ради щодо прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті. Його направили Президенту Петру Порошенку, голові Верховної Ради України Андрію Парубію, прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру закордонних справ Петру Клімкіну, Надзвичайному і Повноважному послу Республіки Польща в Україні Яну Пєклу, Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові Рафалу Вольські.

    «Ми, депутати Тисменицької районної ради, глибоко обурені фактом прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті, в якому поряд з впровадженням кримінальної відповідальності за висловлювання про причетність поляків до Голокосту вкотре зачіпається тема Волинської трагедії та передбачена кримінальна відповідальність за пропаганду так званої “бандерівської ідеології”. Нас також обурюють безпідставні та ганебні висловлювання польського прем’єр-міністра про українського державного діяча гетьмана Б. Хмельницького, якого він ототожнює з нацистськими злочинцями», – йдеться у зверненні.

    Депутати з прикрістю констатують, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися. Тому вони ми засуджують цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.

    «Хочемо нагадати польським партнерам, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. Відтак категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, а заборону “бандерівської ідеології” сприймаємо не просто, як дешевий популізм частини польського політикуму, але як намагання заперечити суверенне право українців на власну державність і національну гідність», – зазначається у зверненні.

    Прийняття цього законодавчого акта та його подальше застосування на практиці негативно впливають взаємовідносини між Тисменицьким районом та польськими партнерами з ґміни Стшельце Опольскє й можуть зруйнувати фундамент добросусідських партнерських стосунків між громадами.

    Тож депутати просять, щоб вищі органи державної влади вимагали на найвищому представницькому, в тому числі й міжнародному рівні, скасувати прийнятий у Республіці Польща закон і вжити комплекс невід’ємних заходів у відповідь.

    Раніше “Галицький кореспондент” писав, депутати Тисменицької райради вважають дискримінацію людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією штучною.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!