До дня народження Івана Франка у середмісті провели традиційні читання

 • Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську на площі біля пам’ятника Івану Франку розпочалися Франкові читання.

  Такий захід у місті проводять щорічно. Цього разу він присвячений 164-й річниці від дня народження Івана Франка. Під час вшанування письменника до його пам’ятника поклали квіти.

  «До нас долучаються громадські діячі, викладачі, і просто ті хто хоче прочитати вірш каменяра. Цей письменник дуже глибинний та цікавий. Він ходив цими вулицями, де зараз ми. Дуже важливо згадувати його і не забувати», – розповів голова ГО “Громадський інститут аналітики” Віталій Перевізник.

  Письменниця Ольга Деркачова додала, що це уже стало хорошою традицією для міста – пригадувати відомого письменика. За її словами, добре, що люди долучаються до читань – адже митця забувати не варто.

  Інколи до читань долучається і діаспора. Відома франківська акторка Галина Баранкевич прочитала вірш «Тріолет», це один із її улюблених творів. Вона каже, що важливо зберігати романтику в стосунках та у житті. Також під час події нагородили переможницю конкурсу «Мій Франко» Оксану Пачків, вчительку Ямницького ліцею.

  Довідково: Іван Франко — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Доктор філософії (1893), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету (1906). Член Всеукраїнського Товариства «Просвіта». Упродовж своєї понад 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!