Евакуація з Донеччини – обов’язкова: Кабмін оприлюднив розпорядження

 • Кабінет Міністрів опублікував розпорядження від 2 серпня, яким запровадили обов’язкову евакуацію жителів з Донецької області у безпечні регіони.

  Документ оприлюднили на Урядовому порталі.

  «Провести обов’язкову евакуацію населення Донецької області. Евакуацію здійснити у безпечні райони Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей», – ідеться у постанові.

  На Донеччині до осінньо-зимового періоду має залишитися не більше 235 тис. населення, задіяних у процесі оборони й підтримки роботи критичної інфраструктури, інші всі повинні евакуюватися. До 24 лютого на Донеччині постійно проживали 1 670 тис. осіб.

  Як пише Вільне радіо, наразі людей з Донеччини евакуюють потягом до Кропивницького. Приїхавши на місце, всі отримують від мобільного оператора повідомлення з переліком необхідних контактів.

  А також одноразову грошову допомогу:

  • 3000 гривень для дитини або людини з інвалідністю;
  • 2000 гривень для всіх інших.

  Після цього на новому місці всі мають можливість оформити щомісячну допомогу для переселенців.

  Всіх вимушених переселенців обіцяють безоплатно розселити у приватні будинки або комунальні заклади. Крім того, всім надаватимуть психологічну та гуманітарну допомогу. Волонтери допоможуть оформити документи та допомогу від міжнародних організацій.

  “Якщо людина відмовляється, вона повинна буде підписати, що розуміє і усвідомлює всі наслідки і несе персональну відповідальність за своє життя. Ми – демократична країна, ми не можемо когось змушувати силоміць, але така форма буде обов’язковою і з підписом такої людини”, — зазначила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

  Читайте також: У Генштабі попередили про загрозу ракетних ударів з білорусі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!