“Фарго”

  • Мінісеріал “Фарго”, знятий за однойменним фільмом братів Коенів у 1996 році, гідний звання “Відкриття 2014”. Це той самий випадок, коли слово «серіал» не означає вульгарність. “Фарго” нарівні з такими шедеврами, як “Справжній детектив” і “Пуститися берега” – ковток свіжого морозного повітря. Моментами виникає відчуття, що “Фарго” – реінкарнація “Пуститися берега”. Це й не дивно: одним із режисерів є Адам Бернштайн, який доклав свої ручища до всіх перерахованих вище серіалів. І не тільки до них – серіальним маніякам слід також знати, що Адам творив “Безсоромні”, “Сестру Джекі”, “Секс і Каліфорнія”, “Клініку”, “Закон і порядок”, “Обитель брехні” і багато інших.

    Ви можете по-різному ставитися до братів Коенів, які є режисерами кіношної версії і продюсерами серіалу. Для когось це нестерпна тягучка, для інших – атмосферна життєва притча. Оповідання “Фарго” тягнеться повільно, мов життя того маленького містечка, в якому відбувається дія. “Фарго” – ніби даішник, який вайлувато прямує до вашої машини. Але при цьому дії в серіалі достатньо, а атмосферності не менше, аніж у построку.

    “Фарго” – це кривава повчальна історія про те, як всього за десять серій перетворитися з вічного невдахи на успішного чоловіка, якому дають всі дівчата. Ну, і про наслідки всього цього. Крові й насильства у “Фарго” стільки, що їх кількості позаздрив би сам Квентін Тарантіно. Після того, як закінчився “BreakingBad”, весь світ вмить зруйнувався, зануривши нас у практично вічну депресію, тлін​​, морок, біль і безвихідь. Дивитися нічого. Найкращий серіал у світі закінчився, печаль-туга. І нарешті я радий вам повідомити, що прийшов кінець цієї печалі. Правда, тепер, коли закінчився “Фарго”, настає знову період безвиході і розчарування у житті, але я впевнений, що американці не підведуть. Адже єдине, що вони вміють робити прекрасно, – це знімати якісні серіали, які не поступаються реалістичністю і грою акторів великому кіно. Такі серіали не соромно показувати навіть своїй бабусі. І з такими серіалами навіть не соромно відмовитися від сну і сексу, аби тільки додивитися їх до кінця. Скажімо так: якщо “Справжній детектив” був марихуаною, то “Фарго” – це дезоморфін, який зжирає тіло зсередини. Про “BreakingBad” взагалі мовчу – це можуть читати діти, а зберігання, розповсюдження і вживання героїну в нашій країні карається дуже суворо.

    Звичайно, як і у всіх серіалів, у “Фарго” є свої мінуси, але, чесно кажучи, про них навіть не хочеться говорити. “Фарго” – це наче “Кривавий четвер”, розтягнутий на десять серій. Якщо вам відомі такі шедеври, як “Великий Лебовські”, “Кримінальне чтиво”, не проходьте мимо. Це той самий випадок, коли є що подивитися. І це той випадок, коли дивитися потрібно обов’язково, насолоджуючись кожною сценою, кожним кадром зі снігом, приголомшливим чорним гумором. Я б сказав, “Фарго” – це справжній серіал для нас, бо ідеально нагадує наш регіон своїм кліматом. Морозна зима, засніжені самотні дороги, хуртовини і замерзлі ріки. На тлі цієї природної пишноти ідеально підібрані актори настільки достовірно вживаються у свої ролі, що ти плачеш, розлучаючись з ними, коли вимикаєш відеоплеєр.

    Персонажі у “Фарго” страшенно карикатурні, але при цьому живі – такі дійсно є в реальному житті. Можна сказати, що “Фарго” – це десятисерійний короткий зміст усіх фільмів братів Коенів, режисерів, які зуміли дружити з Голлівудом, але при цьому знімати виключно своє кіно. Після “BreakingBad” було багато хороших і якісних серіалів, але замінити Джессі Пінкман і Хайзенберг вони не могли. А “Фарго” це вдалося. І хоча спочатку серіал планувався на один сезон, продюсери не встояли від солодкої пропозиції зняти другий сезон, як сталося і з “Справжнім детективом”.

    ФЕЛІНСЬКИЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!