Феномен йоги: що треба знати іванофранківцям

  • Йога вже давно не є чимось новим і незвичним. Однак саме в цьому й полягає проблема: більшість людей і близько не усвідомлюють справжньої сутності і призначення йоги, її впливу на організм та свідомість загалом. Про найпоширеніші міфи і помилки розповідає керівник єдиного в Івано-Франківську спеціалізованого центру йоги «Yoga IF School» Юрій Сулик, який більшу частину свого життя присвятив пізнанню цієї давньої індійської практики.

    1

    Ефективність йоги перевірена часом, адже вона з’явилася ще до періоду єгипетських пірамід. Однак цю практику навряд чи можна назвати пережитком минулого, адже з кожним роком популярність йоги у світі стрімко зростає, особливо в розвинутих європейських країнах.

    З іншого боку, надмірний попит спричинив неякісну пропозицію. Це помітно і в Івано-Франківську. Не йога, а лише її імітація сформувала в багатьох містян викривлене уявлення про цю унікальну практику.

    2

    Юрій Сулик каже, що неправильна думка про йогу склалася ще на початку 90-х, коли після розвалу СРСР масово і повсюди з’являлися так звані цілителі та екстрасенси. Негативний досвід від спілкування із тими шарлатанами у багатьох людей дотепер чомусь асоціюється і з йогою.

    «Окрім цього, – продовжує керівник йога-центру, – тепер майже у всіх місцевих  оздоровчих центрах інструктори з фітнесу стають також і майстрами з йоги, пройшовши в кращому разі десь короткі курси, а в гіршому – щось прочитавши в інтернеті. І таку непрофесійну йогу вони подають людям. Звісно, що в результаті багато хто розчаровується в йозі та асоціює її зі звичайною розтяжкою. Також в останні роки з’являються послідовники нашого йога-центру, які відкривають невеличкі йога-студії. Часто вони крихітні, незручні та непристосовані для занять. Але найгірше те, що там викладають люди, які ще не мають настільки професійного рівня, аби гідно презентувати йогу».

    3

    Варто згадати і про численні релігійні течії, представники яких позиціонують свою діяльність як йогу. На своїх заняттях вони начебто працюють із чакрами, просвітлюють свідомість тощо. Потрапивши туди, адекватна людина бачить щось зовсім неадекватне. Відтак уявлення про йогу в неї формується далеко не найкраще.

    Юрій Сулик наголошує, що заняття з йоги повинен проводити тільки кваліфікований спеціаліст. Лише тоді від індійської практики можна відчути колосальний ефект.

  • 4

    «Аби підтримати хорошу фізичну форму, більшість починає займатися певним видом фізичної діяльності, яка має дуже вузьке спрямування, а якщо це спорт, то тут ще й наявний змагальний елемент, – розповідає Юрій Сулик. – Але доведено, що заняття якимось видом спорту не є корисним, оскільки відбуваються надважкі однотипні навантаження. Варто надати перевагу фізкультурі, яка гармонійно розвиває весь організм. Найкращим варіантом є йога, оскільки вона єдина поєднує у собі всі вправи, які забезпечують фізичний баланс».

    5

    Під час занять йогою людина працює з усіма органами свого тіла, на відміну від решти видів спорту. Окрім цього, розвивається дихальний апарат. Мало хто знає, що за допомогою спеціальних дихальних вправ можна контролювати своє здоров’я. Наприклад, кожен вдих-видих може масажувати черевну порожнину, усувати застій венозної крові і т.д. Йога вчить ходити так, щоб кожен крок міг масажувати м’язи хребта. На рівні тіла одночасно змінюється й світогляд. І тоді йога починається вже за межами залу. Тобто на заняттях людина вчиться, а практикує в повсякденному житті».

     

    Наталя МОСТОВА

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!