Франківчанам хочуть заборонити відпочивати у вовчинецьких горах

 • Про це повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло. Керівник вважає, що це допоможе запобігти пожежам сухої трави.

  Сьогодні, 6 вересня, під час оперативної наради Ігор Влізло доповів про заходи щодо припинення спалювання рослинних відходів на території міста та недопущення проживання бездомних громадян у громадських місцях.

  За словами керівника  управління з питань надзвичайних ситуацій 31 серпня відбулася розширена нарада і розпочала свою роботу рейдова група. Однак немає співпраці від державної екологічної інспекції, оскільки вона стверджує, що в них мало працівників.

  «Незрозуміло для чого вони створені. Ми з ними фактично не співпрацюємо. А Муніципальна інспекція не має права складати приписи у вихідні та святкові дні, що значно ускладнює боротьбу зі спалюванням трави. Пропонується департаменту видати наказ щодо чергування інспекторів, розповів він. – Ще одним напрямком роботи є робота сільських рад приміських сіл.

  Найбільш небезпечна ситуація є у селі Вовчинець, де не видно роботи із запобігання спалювання. Тому всім сільським головам направлено листи. Рекомендується у високий пожежно-небезпечний період заборонити громадянам відпочивати на вовчинецьких горах та розводити багаття».

  Однак заступник міського голови Богдан Білик зауважив, що сільським радам надають дуже великі повноваження, оскільки ніхто не може заборонити людям відпочивати. Можна хіба що проводити з ними профілактичну роботу.

  Заступник міського голови Микола Вітенко доручив підготувати наказ, щоб хоча би чотири інспектори працювали у вихідні, можливо на основі преміювання. Проте головний комунальник міста Михайло Смушак повідомив, що інспектори і так працюють у вихідні та мають право складати у ці дні приписи.

  Нагадаємо, проблема із спалюванням трави в Івано-Франківську піднімалося ще попередником міського голови Руслана Марцінківа Віктором Анушкевичусом.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!