Франківські депутати розглянули запит щодо висловлення недовіри заступнику голови облради

Сьогодні, 13 січня, відбулося засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.

Голова комісії Михайло Торб’як повідомив, що до них надійшов депутатський запит Василя Скрипничука щодо внесення на розгляд наступної сесії обласної ради питання про недовіру та звільнення із займаної посади заступника голови облради Ольги Галабали через її безпідставні, на його думку, публічні звинувачення у корупції частини депутатського корпусу обласної ради.

Ольга Галабала ж у свою чергу роздала депутатам розшифровки з двох своїх ефірів.

«Я не розумію, як можна озеленювати села, коли саме село знаходиться майже в лісі, нащо потрібно тратити з обласного бюджету півмільйона гривень. Таке фінансування є апріорі корупційним. І таких рішень є дуже багато», – ці слова Ольги Галабали сказані в ефірі на телебаченні викликали бурхливі обговорення під час засідання комісії.

Михайло Торб’як сказав, що трохи погоджується з Скрипничуком, бо якщо б він був депутатом попередніх скликань і почув ці слова, то відчував би на собі обвинувачення.

«Депутат – це посадова особа, тому  якщо висловлює звинувачення, то має мати на це підстави», – додав він.

Галабала ж сказала, що апелювання до депутатського корпусу у її словах не було.

Однак депутати обурились, мовляв, як не було, якщо рішення приймає обласна рада.

«Це значить, що попередня рада працювала незаконно і всі її рішення є корупційними», – зробив висновок з записів Михайло Іваночко.

Але депутати не зовсім знали, що їм робити з таким депутатським запитом. Тому довго це обговорювали і запитували порад. Зійшлись на думці, що запит має розглянути голова.

«Жаль, що нема Скрипничука. Це стенограма: ми можемо їй вірити, а можемо й ні. Я ефір не бачив. Чому немає Василя Скрипничука?», – розмірковував Торб’як.

Також внесли пропозицію на наступне засідання запросити і Скрипничука, і депутатів, які бачили ефір Галабали.

«Це просто несерйозно приймати рішення. Нехай прийдуть інші депутати на наступне засідання, чому чотири людини мають вирішувати долю заступника голови облради», – обурився Іваночко.

Врешті-решт депутати вирішили, що стенограми приймають до розгляду, а на наступне засідання комісії для розгляду цього питання і більш детального виявлення обставин, запрошують Василя Скрипничука, а також депутатів, які бачили ефір Галабали.

4GOATQzarOc

Нагадаємо, що заступнику голови Івано-Франківської облради хочуть висловити недовіру.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!