Франківські медики виготовляють ліки для військових

 • Студенти-медики Івано-Франківського національного медичного університету відправляють на фронт ліки, які виготовляють на базі навчально-практичного центру «Фармація».

  Про це повідомляють на сайті університету.

  «Ми дещо втратили навички з виготовлення ліків, але зараз надолужуємо, адже потреба аптечного виготовлення сьогодні зростає», – говорить декан фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету Ірина Федяк.

  Викладачка пояснює, що сьогодні для фронту дуже потрібні засоби для лікування підвищеної пітливості та попрілостей, які загоюють рани та протигрибкові мазі без консервантів, а допомогти в цьому можуть ті, хто вміє виготовити такий продукт і має відповідний дозвіл.

  «Аптечна галузь допомагає нашій армії. З початку війни я також долучалася до збору ліків для наших військових, а коли зрозуміла, що ми маємо змогу на базі університету започаткувати таке виготовлення, то вирішила організувати команду фахівців», – розповідає ініціаторка справи пані Ірина.

  Процес створення ліків відбувається на базі навчально-практичного центру «Фармація». До справи долучилися працівники центру.

  За технологію виготовлення відповідає доцентка кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти Любов Грицик, яка має і практичний аптечний досвід.

  Також до команди долучилися працівники центру Дарина Филипчук і Людмила Стецько. Викладач тієї ж кафедри Любомир Гаврищук взявся за виготовлення етикеток, а ще до гурту доєдналася працівниця кафедри в декретній відпустці, мама п’яти дітей і фармацевт-практик за фахом Наталія Гузьо.

  «У Франківську є всі необхідні активні фармацевтичні інгредієнти, тож ми закуповуємо необхідні речовини і вже за тиждень маємо партію з кількасот  протигрибкових ліків та крему для швидкого загоювання ран, – розповідає Ірина Федяк. – Відтак передаємо виготовлені ліки волонтерам, а ті доправляють військовим разом з їжею, амуніцією та іншими необхідними засобами».

  Собівартість однієї позиції пасти Теймурова становить 8 грн 34 коп., а протигрибкової – 14 грн 25 коп. Охочих долучитися фінансово й таким чином розширити виробництво запрошуємо надсилати свої внески на спеціальний рахунок.

  ПриватБанк: код 305299; UA233052990000026202695921362. Рахунок отримувача: 26202695921362. РНОКПП отримувача: 2836109664

  Призначення платежу: поповнення рахунку Федяк Ірина Орестівна

  Читайте також: “Укроборонпром» виставив на аукціон ручку Байдена, щоб передати кошти на ЗСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!