“Голос” формує команду

 • У вівторок, 7 липня, в Івано-Франківську народні депутати від партії ”Голос” Кіра Рудик та Ярослав Юрчишин провели пресконференцію.

  Народні обранці спілкувалися на тему “Місцеві вибори-2020: нові умови, чесна кампанія, гідні кандидати”.

  Як розповів керівник Івано-Франківського осередку партії “Голос” Володимир Тищенко, наразі в області повністю сформовано п’ять партійних команд: три з них працюють ефективно, інші дві – будуть підсилювати. Решту команд ще формуються.

  “Цей процес відбувається шляхом заповнення анкет. Охочі приходять на співбесіду. Якщо люди відповідають нашим критеріям, ми перевіряємо їх і починаємо з ними працювати. Партія “Голос” планує представити кандидатів до обласної, міської та районних рад, а також – кандидатів на посади голів міст та ОТГ”, – говорить Володимир Тищенко.

  Голова партії “Голос” Кіра Рудик каже, що приїхала на Франківщину, щоб підтримати прихильників, познайомитися з потенційними кандидатами від партії та обговорити плани на місцеві вибори. Вона підкреслила, що хоча до виборів залишилося лише трохи більше 100 днів, фінальних правил, за якими ці вибори будуть відбуватися, досі немає.

  “За ці правила Виборчого кодексу ми будемо голосувати у Раді наступного тижня. Від того, якими вони будуть, буде залежати, що зможе дозволити собі наша партія, яка не спонсорується жодним олігархом, і якими будуть можливості громад на місцях”, – наголошує Кіра Рудик. 

  За словами депутатки, застави, які слід заплатити для участі у місцевих виборах, наразі дуже високі. Скажімо, щоб балотуватися на посаду мера Чернівців, треба заплатити не менше, ніж для участі у виборах мера Лондона. Вона вважає це неприпустимим, тому партія “Голос” виступила з ініціативою, яка передбачає зниження розміру застави у 9 разів.

  “Від того, чи такі зміни буде прийнято наступного тижня, залежить, як чесні громадяни у всій Україні зможуть взяти участь у місцевих виборах. Як люди, які не спонсоруються олігархами, яким не потрібно йти й десь брати гроші під зобов’язання, зможуть піти працювати у владу? Саме за можливості для всіх бореться наша партія. Від цього будуть залежати наші фінальні плани на місцеві вибори”, – говорить голова «Голосу».

  До слова, у понеділок, 6 липня, Ярослав Юрчишин відвідав населені пункти, які постраждали від повені. Відомо, що в гірських населених пунктах такі ситуації трапляються періодично, але місцева та державна влада не дбає про те, щоб укріпляти там береги річок совісно, все робиться “на відчепись”. Він переконаний, кожна нова повінь створює ризик для людей.

  Нардеп розповідає, що його команда одна з перших забила на сполох, коли почалися підтоплення на Прикарпатті. 23 червня вони звернулися до Кабміну, щоб було вжито заходів та виділено кошти на ліквідацію наслідків стихії. Перші кроки уряд зробив лише 25 червня.

  “Ми бачимо, як це все робиться поволі та із запізненням. Приємно бачити, як взаємодіють люди, допомагають одне одному. Водночас сумно спостерігати, як допомога від місцевої чи державної влади надається, як відчіпне”, – зазначає він.

 • Ярослав Юрчишин дуже сподівається, що вдасться сформувати команду від партії на місцевому рівні, яка забезпечить головне – контроль над тим, як влада виконує свої зобов’язання перед виборцями.

  “Ми прагнемо забезпечити справедливість. Як опозиційна фракція, ми можемо лише контролювати, щоб ті ініціативи, які пропонує більшість, втілювалися якісно та в інтересах людей. Бо не може бути такого, що у 1990-х роках укріпляли береги та розширювали русло, це ж саме робили у 2008 році, а тепер – знову. Треба зробити один раз, але якісно”, – переконує нардеп.

  Також голова партії “Голос” Кіра Рудик прокоментувала відставку голови Національного банку України Якова Смолія. За її словами, голова НБУ сумлінно забезпечував незалежність банку, однак на нього чинили політичний тиск. Саме тому він прийняв таке рішення.

  “Чинна влада поводиться зараз, як шулер, який отримав якусь домовленість, а потім відразу намагається змінити правила. Серед вимог МВФ було забезпечення незалежності Національного банку України. А чинна влада бере однією рукою на себе зобов’язання перед валютним фондом, а іншою – створює політичний тиск на Нацбанк”, – наголошує Кіра Рудик.

  Депутатка вважає такий тиск неприпустимим та переконує: незалежність Національного банку України має бути збережена. Тому важливим, на її думку, є питання, кого ж призначать на місце Якова Смолія і чи буде ця людина максимально компромісною.

  “Важливо, якою буде ця людина, чи не буде виконувати завдання від олігархів, чи не буде ручною для нового уряду та президента. Дивлячись на останні призначення міністрів, ми впевнені, що потрібен жорсткий громадсько-політичний контроль за тим, якою буде кандидатура”, – стверджує голова партії “Голос”.

  За словами політикині, жодне політичне призначення за останніх декілька місяців не було кращим, ніж попереднє. Вона наголошує: кожна зміна створює зневіру. Саме тому у людей виникає відчуття “давайте вже хоч когось, бо кожен наступний буде ще гірший”.

  Кіра Рудик переконує, що зміни у країні мають бути на краще, а не на гірше. Тим часом кожен крок влади, на її думку, призводить лише до забезпечення тотального контролю над країною.

  Ірина КУЙБІДА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!