“Громади мають оплачувати свої бажання зі свого бюджету”, – Денис Шмигаль

 • Сьогодні, 11 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

  На нараді розглянули стан справ у Калуському районі. Любомир Білоус, заступник голови Калуської РДА, доповів про виконання бюджету, ситуацію із заборгованістю по зарплаті бюджетникам, а також про основні проблеми Калущини.

  “За 10 місяців до нашого бюджету вже надійшло 47 мільйонів гривень, що становить 112% виконання. Станом на 1 листопада заборгованості по виплаті зарплати працівникам бюджетної сфери відсутні. На початку року вона становила 9.3 мільйона гривень, але ми спрямували на це кошти  Втім, до кінця року незабезпеченість може скласти ще 1.5 мільйона, і понад мільйон з цієї суми – це медична сфера. Заборгованість за енергоносії у районі також відсутня”, – сказав Любомир Білоус.

  Серед проблем Калущини посадовець відзначив недостачу грошей на закупівлю інсуліну для пацієнтів з діабетом – це 478 тисяч гривень.

  “Буду звертатися до ОДА, щоб ви нам до кінця цього року допомогли з коштами на інсулін”, – додав Любомир Білоус.

  Голова облдержадміністрації Денис Шмигаль на це сказав, що зараз є вільні кошти, приблизно 120 мільйонів, які можуть бути перерозподілені на потреби. Але розрив – 290 мільйонів.

  “Ми будемо працювати над виділенням додаткової субвенції. Але проситиму всіх голів РДА і керівників ОТГ також шукати гроші. Розрив виник через неврахування особливостей окремих територій, а також – через не проведену оптимізацію. Замалі класи, завеликі штати і так далі. Це все бажання громад, я розумію. Але якщо громада має бажання зберігати такий стан справ у освітніх закладах – то хай оплачує це зі свого бюджету. Втім, такі проблеми є не у всіх ОТГ”, – зазначив Денис Шмигаль.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!