Громади потрібно перебазовувати, – Валерій Крецул

  • Сьогодні, 29 червня, в Івано-Франківську провели круглий стіл «Обмін досвідом лідерів ОТГ та обговорення питань подальшого розвитку, бачення майбутнього, проблем і перспектив залучення громади до місцевих ініціатив».

    Під час заходу обговорили питання успіхів та проблем громад-партнерів програми DOBRE, досягнень та ризиків, які були у процесі діяльності протягом п’яти місяців участі у проекті «Голос громади в місцевому самоврядуванні», що впроваджує «ГЦ «Ділові ініціативи».

    До участі запросили представників об’єднаних територіальних громад: Білоберізької ОТГ, Верхнянської ОТГ, Печеніжинської ОТГ, Старобогородчанської ОТГ.

    Читайте також: На розвиток інфраструктури ОТГ Прикарпаттю виділили понад 43 млн грн грошової допомоги

    Наразі програма DOBRE працює в 7 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. У Івано-Франківській області програма впроваджується у семи ОТГ – Печеніжинській, Білоберізькій, Старобогородчанській, Верхнянській, Більшівцівській, Нижньовербізькій та Матеївецькій.

    Відтак під час круглого столу кожен представник громади мав нагоду розповісти про перспективи розвитку, а також проблеми, які нині є на територіях громад. Зокрема заступник голови Старобогородчанської ОТГ наголосив на необхідності вирішення важливої для багатьох регіонів проблеми поводження з твердими відходами. Спільним для усіх представників громад є момент залучення членів громад до їхнього розвитку – усі відзначають, що жителі населених пунктів стали активнішими.

    «Потрібно перебазовувати громади, щоб вони брали участь у всіх справах, адже джерелом влади в Україні є народ», – зауважив заступник голови ОДА Валерій Крецул.

    Секретар Верхнянської ОТГ зауважила, великі надії покладалися на децентралізацію, проте зіштовхнулися з недостатньою законодавчою базою. Шукали в інтернеті аналогічні приклади інших регіонів.

    «Люди звикли до того, щоб зразу був результат. Ми намагалися наочно продемонструвати, що громада працює. Ми мали вирішувати багато питань: в освіті, охороні здоров’я, ремонт доріг», – розповідає секретар.

    Наразі в громаді проведене опитування, визначили проблеми, провели SWOT-аналіз. У громаді сподіваються, що проект допоможе їм розворушити людей і брати участь у прийнятті рішень і житті громади.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!