Хто очолить лікарню: у Франківську обурені медики з ОДКЛ прийшли до депутатів облради

Сьогодні, 9 червня, в Івано-Франківську медики з обласної дитячої клінічної лікарні прийшли в обласну раду, щоб висловити свою позицію щодо призначення в.о. головного лікаря закладу.

Нагадаємо, департамент охорони здоров’я видав наказ про те, що виконуючим обов’язки генерального директора Івано-Франківської ОДКЛ стає Володимир Семенюк замість Радислава Котурбаша.

Наказ видали на підставі положення, затвердженого рішенням обласної ради. Втім, колектив лікарні обурився цим призначенням – адже у лютому був конкурс на цю посаду, і перемогу здобув Тарас Мельник. Але його кандидатуру не затвердила обласна рада. Через це медики вже двічі виходили на протест.

На нашу думку, ці дії були абсолютно незаконними. Нам призначили нового в.о. Ми не розуміємо, чому так робиться. Я не маю що сказати проти Тараса Мельника, він роками там працював заступником головного лікаря, знає ситуацію. А щодо нового в.о. – ми не чули його програми, нічого не знаємо про нього. Він казав, що стати головним лікарем – його мрія, і все“, – каже Уляна Дубініна, лікарка-анестезіологиня з ОДКЛ, представниця колективу.

Медики хочуть, щоб депутати змінили рішення і призначили головним лікарем Тараса Мельника. В іншому випадку вони обіцяють діяти далі, зокрема – влаштовувати акції протесту.

Голова комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк пояснив, що лікарі зібрали майже 300 підписів на користь Тараса Мельника.

Тарас Мельник виграв конкурс, але так сталося, що за його призначення не проголосувала обласна рада. І відповідно до своїх повноважень наш департамент призначив в.о. керівника закладу. Ми діяли у повній відповідності до законодавства і наших положень. Ми вважаємо цю кандидатуру нейтральною, без політичних моментів“, – розповіла Ірина Кобельська, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Втім, як зазначив один з лікарів, Володимир Семенюк теж брав участь у конкурсі, але був недопущений через невідповідність вимогам.

Рішення сесії може змінити лише сесія. Якби на минулій сесії депутати повернулися і проголосувати за Тараса Мельника, то було б по-іншому. А у цій ситуації я підтримую позицію своїх колег – наразі, до наступної сесії, ми не можемо нічого змінити“, – додав Манолій Піцуряк.

Ірина Кобельська зазначила, що, призначаючи Володимира Семенюка, департамент охорони здоров’я зважав на 26 років його роботи в ОДКЛ. За її словами, Семенюк зможе прийняти ті управлінські рішення, які необхідні лікарні у час реформи. Втім, останню заяву Кобельської депутати розкритикували.

Уляна Дубініна виступила перед депутатами і донесла їм думку колективу про те, що керувати лікарнею повинен саме Тарас Мельник. Її підтримали і представники профспілки медиків. Але на це комісія відповіла, що таке рішення вповноважена приймати лише сесія обласної ради.

До теми: За день у франківську лікарню поступило вісім людей з підозрою на коронавірус

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!