Ірина Сеник: “Хочемо, щоб підлітки усвідомлювали, що можуть позитивно впливати на світ”

  • З 2017 року в Івано-Франківську працює підліткова організація Дубль N, яка проводить різноманітні тренінги. Дубль N –  це не лише про навчання, але й про психологічну підтримку. І сотні  підлітків вже стали її частиною. Подробиці від засновниці Ірини Сеник читайте нижче.

    • Ірино, як виникла ідея створити Дубль N?

    Мені було 15 років, коли був Майдан. Тоді усі волонтерили, мені це дуже подобалось. Так зрозуміла, що хочу створювати  щось своє. Адже підліткам не вистачає місця, де вони можуть бути собою та реалізовуватись.

    Підлітки переживають різні емоції, складності у перших стосунках, проблеми з батьками. І наша організація  є для них затишним місцем, у час, коли вони в пошуках себе та своєї справи. Зрештою, ми теж ростемо та удосконалюємось. А з цим змінюється і наше уявлення світу.

    • Якими проектами найбільше пишаєтесь наразі?

    Найбільше пишаюся загалом нашою спільнотою, бо це є наш ідейний проект. Маємо крутий досвід у проведенні фестивалю Майбутнєфест в 2018 році, який відвідало 1500 франківців, і виступило 33 спікери. Фестиваль відбувся у Палаці Потоцьких. Крім цього, було багато різних форумів з лідерства, професійного орієнтування, мотивації… Ще одним досягненням є табір  #Неяквсіпровсіх. Це літній відпочинок, де ми вивчаємо англійську, проводимо практику з медичної допомоги, також проводили лекції про різноманіття та толерантність. Кожного року ми організовуємо традиційні заходи, наприклад, Новий рік, Івана Купала, День Святого Валентина. До речі, долучитися до табору може підліток 14-17 років. У таких таборах відбувається процес дорослішання, адже є нагода нагодувати людей чи вилікувати, якщо хтось захворів.

         –  Чому саме така назва організації?

     Перша наша подія, яку ми організовували 29 жовтня 2017року, називалась вона Дубль N. Все тому, що  ми декілька разів намагались її реалізувати, але в нам це здавалось чимось неможливим та «страшним». Ми багато разів переносили, переробляли, тобто зробили декілька дублів, як у кіно. Так прийшла ідея назвати організацію Дубль, а N, тому що з N-ого дубля все вийшло. Мені подобається сенс та певні символи у назвах компаній чи брендів. Оскільки ми пережили велику еволюцію з випадкових подій до продуманої стратегії, назву міняти не хотілось, бо усі звикли та полюбили.

    • Як Дубль впливає на розвиток підлітка?

    Впливає насамперед своїм прикладом, тому що підлітки бачать, що такі самі люди за віком прагнуть розвитку та змін, роблять цікаві речі. Коли відбувалися перші події, важко було комунікувати з дорослими, адже була недовіра, тому намагалися і її подолати. Круто спостерігати за тим, як наші «дублівці» об’єднуються між собою, створюють нові проекти, громадські організації, змінюються, або просто відчувають себе щасливими. Проекти, які ми створюємо – унікальні, адже в Івано-Франківську немає іншої організації, яка працює за методикою пір ту пір ( рівний до рівного), тобто підлітки проводять тренінги одноліткам.

     Як карантин вплинув на роботу спільноти?

  • Коли оголосили карантин, ми просиділи в ЗУМ з людьми, яких я той момент особисто не знала, бо перед цим ми набрали нову групу людей. Після ізоляції Дубль став ще потужнішою командою. На карантині ми зробили декілька проектів,  зокрема записали три сезони серіалу “Дистанція”, є у доступі  на нашому ютуб-каналі. Було усвідомлення, що під час епідемії важко зберігати близький контакт з учасниками, тому серіал дав змогу бути емоційно поруч з підлітками у момент, коли це було фізично неможливо.

     Як проходять ваші зустрічі?

    Відбуваються раз на тиждень. Намагаємося, щоб наші  зустрічі проходили максимально  прикольно. Навіть якщо темою є конфлікти, скажімо. У нас дуже дружня команда. Один вечір ми збираємося попрацювати, обговорити плани, а в інший – щоб чай попити, розслабитися.

    Чи займаєтесь ви волонтерством або запрошуєте гостей?

    Коли ми розуміємо, що певна тема потребує експерта, тоді запрошуємо гостей. Є такі, яких запрошуємо досить часто. Наприклад, частою гостею у нас є психологиня Аня Шевчук. Організовували тренінг про історію, який вів Володимир Половський. Був у гостях і поет Ярослав Мінкін.

    Розмовляла Анастасія Адамович,

    гурток журналістики Міського центру дитячої та юнацької творчості

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!