Історія сильної жінки

28 листопада в Івано-Франківську презентували український історично-драматичний фільм “Жива”. Режисер Тарас Химич, глибоко вражений історією боротьби воїнів УПА на Прикарпатті, поклав в основу стрічки реальні події 1950-х років, зокрема історію надзвичайно сильної жінки, повстанки Анни Попович.

Кінострічку знято за реальними подіями, які трапилися в її житті у той буремний період. Рятуючись від переслідувань МДБ, дівчина потрапляє в табір УПА. Вона залишилася без руки, піддавалася тортурам, жила у лісі серед диких звірів, та не втратила внутрішньої сили. Жінка дала згоду авторам стрічки на екранізацію своєї біографії, а виконавиця головної ролі Ольга Комановська черпала натхнення з особистих розмов із нею.

«Я дуже рада, що мала змогу поспілкуватися з Анною особисто. Ми розмовляли, трималися за руки. Мало кому з акторів щастить зустріти свого персонажа у реальному житті. У моєму серці Анна вічно буде жива», – розповіла актриса після прем’єрного показу фільму.

15228074_1295203430536176_94520841_n

Знімали кінострічку в Горганах, де і відбувалися реальні події в житті Анни Попович. Знімальній групі доводилося йти 10 км у стрімку гору. Актор Володимир Климук згадує цей момент як один з найважчих і, сміючись, каже, що режисер зробив це навмисно.

Натомість директор Івано-Франківського облмуздрамтеатру Ростислав Держипільський, який зіграв у стрічці повстанця Довбуша, не може сказати, що «було щось архіважке» у зйомках. Але «було важливо уникнути театральщини, бо існування в театрі і в кіно є зовсім різним». «Ми старалися, щоб це було максимально органічно. Між мною та Ольгою бар’єру не було, ми давали поради одне одному, і атмосфера на знімальному майданчику була дуже приємна», – розповів він, зауваживши, що запрошення на цю роль отримав саме від неї.

Режисер фільму Тарас Химич зазначив, що хоча сам він не місцевий, але глибоко перейнявся історією Анни Попович. Він відзначив чудову роботу Комановської: “Ольга цю роль прожила, і це стало для мене великим відкриттям, вона – молодець”.

Також режисер поспілкувався з глядачами, розповів про цікаві моменти зйомок та відхилив завісу щодо майбутніх планів: наразі за цим фільмом пишеться роман. А стосовно наступної кінострічки, робота над нею почнеться за умови, що цей фільм глядачі сприймуть достойно.

Зйомки фільму «Жива» розпочалися ще у 2012 році. Допомогу та амуніцію знімальній групі надавали також бійці батальйону «Айдар». В український прокат «Жива» вийшла минулого четверга.

Марта БАРАНЕЦЬКА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!