Калуська міська рада додала церквам 200 тисяч гривень

 • На сесії Калуської міської ради незважаючи на негативне рішення бюджетної комісії, депутати таки збільшили фінансування на підтримку релігійних організацій.

  На початку року для цих потреб у програмі розвитку культури міста було передбачено 200 тис. гривень. Їх релігійні громади вже освоїли, тож, міська рада додала таку ж суму, інформують “Вікна”.

  Міський голова Ігор Матвійчук висловився на підтримку такого рішення. За його словами є звернення від релігійних громад, тож, треба помогти. Кошти, як зазначив міський голова, буде розподілено між церквами, які роблять реконструкцію, зокрема по 30 тис. гривень отримають храми на Загір’ї і в Хотіні, 80 тис. гривень – Церква Архистартига Михаїла і 15-20 тис. гривень виділять православній церкві.

  Голова бюджетної комісії Юрій Тимків назвав програму правильною. Водночас, він зазначив, що у місті є релігійні громади, які за допомогою не звертаються. Наприклад, римо-католицька, хоча костел святого Валентина належить до пам’яток архітектури. На костел, відповів міський голова, минулого року було виділено 20 тис.  гривень.

  Нагадаємо, з уже розподілених 200 тис. гривень, найбільше – 90 тис. гривень виділили Церкві Святого Архистратига Михаїла УГКЦ, 50 тис. гривень – собору Всіх святих землі української УПЦ КП і по 20 тис. гривень ще трьом церквам, які належать до УГКЦ – церкві Святого Миколи в житловому масиві Хотінь, каплиці святого Андрія Первозваного і церкві Святого Духа на Височанці.

  Читайте також: Гроші на воду: у Калуші витратять ще 638 тисяч на Млинівку і водовідведення

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!