Калуська міська рада додала церквам 200 тисяч гривень

На сесії Калуської міської ради незважаючи на негативне рішення бюджетної комісії, депутати таки збільшили фінансування на підтримку релігійних організацій.

На початку року для цих потреб у програмі розвитку культури міста було передбачено 200 тис. гривень. Їх релігійні громади вже освоїли, тож, міська рада додала таку ж суму, інформують “Вікна”.

Міський голова Ігор Матвійчук висловився на підтримку такого рішення. За його словами є звернення від релігійних громад, тож, треба помогти. Кошти, як зазначив міський голова, буде розподілено між церквами, які роблять реконструкцію, зокрема по 30 тис. гривень отримають храми на Загір’ї і в Хотіні, 80 тис. гривень – Церква Архистартига Михаїла і 15-20 тис. гривень виділять православній церкві.

Голова бюджетної комісії Юрій Тимків назвав програму правильною. Водночас, він зазначив, що у місті є релігійні громади, які за допомогою не звертаються. Наприклад, римо-католицька, хоча костел святого Валентина належить до пам’яток архітектури. На костел, відповів міський голова, минулого року було виділено 20 тис.  гривень.

Нагадаємо, з уже розподілених 200 тис. гривень, найбільше – 90 тис. гривень виділили Церкві Святого Архистратига Михаїла УГКЦ, 50 тис. гривень – собору Всіх святих землі української УПЦ КП і по 20 тис. гривень ще трьом церквам, які належать до УГКЦ – церкві Святого Миколи в житловому масиві Хотінь, каплиці святого Андрія Первозваного і церкві Святого Духа на Височанці.

Читайте також: Гроші на воду: у Калуші витратять ще 638 тисяч на Млинівку і водовідведення

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!