«Кіборги»: У Франківську презентували фільм про боротьбу за Донецький аеропорт

 • Сьогодні, 2 грудня, в Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва “Кіборги”.

  Після фільму один із захисників аеропорту, командир розвідно-десантної роти Євген Жуков з позивним “Маршал” розказав, що під час перегляду плакав три або чотири рази.

  “Цей фільм був знятий для козаків, які захищають і воюють за Україну, і його зняли для цивільних громадян”, – пояснює “Маршал”.

  Після перегляду фільму виявилось, що, на жаль, режисер стрічки не зміг прилетіти до Івано-Франківська через погані погодні умови.

  Віктор Жданов, виконавець ролі бійця під позивним “Старий” розповідає, що хоча фільм було важко знімати, але насправді набагато важче тим, хто насправді захищав Донецький аеропорт.

  “Фільм до показу готувався близько року, а сама його історія почалась швидше. У ньому все правда, немає ніякого домислу, хіба тільки рукопашка. А так, то все знімалось з розповідей бійців, які там стояли”, – каже актор.

  Він зізнається, що презентація «Кіборгів» – для знімальної групи дуже відповідальний крок як перед тими бійцями, так і перед всіма українцями.

  Також актори розповідають, що готові до показу фільму закордоном.

  “Я думаю, що “Кіборги 2″ точно не буде. Навіщо перетворювати хороше кіно на серіал?”, – каже Ясіновський.

  За словами, Віктора Жданова, сам Сеїтаблаєв також заявив, що наступної частини не буде. Але загалом стрічка знята на чотири години і ведуться переговори, щоб її повністю показали на одному з українських телеканалів.

  “Фільм про те, що ми маємо розібратися між собою і не гризтися, а разом стати проти ворога”, – пояснює Жданов.

  Довідково

  Фільм розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року. Добровольча група військових уперше приїжджає до Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф’єва. Стратегічно важливий об’єкт на цей момент уже чотири місяці захищають українці в умовах постійної війни.

  Доброволець із позивним «Мажор» (грає Макар  Тихомиров) — музикант та син багатіїв, що потайки втік на війну. Він намагається зрозуміти свою роль на цій війні, саму війну, і що буде після неї. Разом з ним ще шестеро вояків, чиї історії базовані на реальних історіях оборонців аеропорту.

  Кінострічка “Кіборги” є одним з переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно та отримала державну фінансову підтримку на 50 % собівартості фільму в розмірі майже 24 мільйонів гривень. Загальна вартість кінофільму оцінюється в майже 48 мільйонів гривень.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!