Клімкін: на Донбасі має бути понад 15 тисяч миротворців

 • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що на Донбасі має бути понад 15 тисяч миротворців, і вони мають бути не з Росії.

  Про це він сказав в інтерв’ю «BBC Україна».

  “Нам потрібна достатня кількість. Це означає, що миротворці реально мають контролювати всю територію окупованого Донбасу. Я вважаю, що за попередніми оцінками, це мають бути понад 15 тисяч”, – сказав Клімкін.

  Він додав, що остаточну кількість будуть погоджувати разом з ООН і партнерами, які увійдуть до складу місії, “але це не може бути 2 чи 4 тисячі”.

  “Щодо складу місії – це повинно визначати ООН. Але, звісно, це буде не Росія. Ми знайдемо достойних миротворців. Ми вже зі всіма розмовляли, і не тільки в Європі”, – сказав міністр МЗС.

  Посадовець також зазначив, що Україна вела перемовини з японцями, які є «відомими миротворцями в різних регіонах світу та дуже надійні”.

  “Я запитував міністра закордонних справ Японії, той сказав, що ми можемо розглянути це питання. Але спочатку потрібно розуміти, яка це буде місія”, – сказав Клімкін.

 • Водночас до представників у місії із СНД він ставиться скептично.

  “Я не виключаю якоїсь їхньої дуже обмеженої ролі. Тим не менше маємо говорити про тих, хто прийнятний для всіх сторін”, – підсумував Клімкін.

  Як відомо, Росія перехопила ініціативу України щодо миротворців на Донбасі, запропонувала свій варіант, який передбачає наявність місії лише на лінії розведення сторін для охорони місії ОБСЄ.

  Україна ж наполягає на миротворцях на усій захопленій території, в тому числі – на кордоні з Росією. Також Київ проти того, щоб росіяни входили у миротворчу місію ООН, якщо її спрямують на схід України.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!