Коли вся країна готується до святкування 8 березня, Надія Савченко готується помирати, – активістка

Сьогодні, 8 березня, подружжя франківчан вийшло на головну площу міста із закликом “НАДІЯ САВЧЕНКО ЖИВИ!”.

Сергій та Галина Батюк замість святкування Міжнародного жіночого дня, взяли в руки саморобний плакат та вийшли до жителів міста, щоб у такий спосіб привернути увагу до долі нашої землячки, Надії Савченко,  яка в цей час перебуває в неволі, що напряму загрожує її життю.

Як розповіла пані Галина, рішення про цю акцію до неї прийшло спонтанно, а саме після прочитання статті про Надію Савченко.

“Я прочитала статтю журналіста, в якій йшлось про те, що в той час, коли вся країна готується до святкування 8 березня, Надія Савченко готується помирати. Після цього бажання щось святкувати враз відпало”, – розповіла активістка.

Як запевнило подружжя Батюків, вони не є представниками жодної організації, а є звичайними мешканцями міста, яких хвилює доля української льотчиці. Пані Галина розказала, що перед тим, як вийти сюди, вона зв’язувалася зі своїми друзями, та дізнавалась чи будуть проводитись акції такого роду в Івано-Франківську.

“Ніхто нічого не знає, ніхто нічого не чув. Тому ми вирішили, що хоч якось підтримаємо Надію. В Росії, за її підтримку, арештовують”, – додала Галина Батюк.

Активісти вже від четвертої години дня стоять з плакатом, спочатку біля Ратуші, потім перейшли на Вічевий майдан.

За весь час акції до них підійшло тільки декілька осіб, які поцікавилися, чому ж вони стоять з плакатом. Переважна більшість людей проходить повз, часто, навіть, не звертаючи особливої уваги.

“В кожного є свої справи, свої причини. В нас сьогодні вихідний, тому ми вирішили скористатися цим, оскільки в інші дні не дозволяє робота”, – зазначила жінка.

Сергій Батюк вирішив підтримати ініціативу своєї дружини, та разом з нею стоїть на площі та допомагає тримати плакат. Крім того, він розповів про те, що якщо б влада справді була зацікавлена у визволенні української льотчиці, то це б давно вже було зроблено.

“Наша влада не робить всього необхідного для її визволення з полону Росії. Такі мітинги у містах мали б організовуватись громадою, за активної підтримки місцевої влади, але це не відбувається”, – обурився чоловік.

Подружжя запевнило, що буде стояти, поки не стемніє, вони не очікували що до них хтось приєднається, оскільки акція планувалась як одиночний пікет, але сподіваються, що хтось все ж попри свято згадає про Надію, яка як ніколи потребує нашої допомоги зараз.

Нагадаємо, Євросоюз закликав негайно звільнити Надію Савченко та нагадав Росії, що саме вона несе відповідальність за утримуваних нею людей.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!