Копродукція і провокація: У Франківську відбулася прем’єра специфічної комедії «Слава героям»

 • Сьогодні, 20 лютого, в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем’єра «специфічної комедії» за однойменною п’єсою Павла Ар’є «Слава героям». Режисерами вистави є Стас Жирков та Ростислав Держипільський, а продюсувала її відома українcька акторка Ірма Вітовська.

  IMG_0681

  «Слава героям» – унікальний спільний проект івано-франківського театру та київського «Золоті ворота», тож вистава проходитиме і на київській, і на франківській сцені.

  Унікальність проекту в тому, що в кожному з театрів ролі виконують актори місцевої трупи, окрім двох головних героїв. Ці два герої грають «в гостях». Франківський Олексій Гнатковський – гратиме в столиці, а киянин Дмитро Рибалевський – в Івано-Франківську. Шанувальники театру мають змогу насолоджуватися також грою улюблених акторів – Галини Баранкевич, Надії Левченко, Ігоря Захарчука, Олесі Пасічняк.

  Вистава дуже актуальна, адже зачіпає не просто наболілі історичні й соціальні теми, а власне такі, які ставлять питання і не дають на них відповідей, бо відповідей може просто не бути… Недаремно актор Олексій Гнатковський називає виставу провокацією.

  У сценічному просторі лікарняної палати доля зіштовхує двох ветеранів – армії УПА і Червоної армії. А разом із цим – два різні досвіди, світогляди і долі. Історія настільки задавнена і заплутана, що немає ні правих, ні неправих. Є просто люди, покалічені виром війни, які колись були по різні сторони барикад.

  На тлі їхньої комічно-трагічної «шпитальної» боротьби оприявнюються й гострі соціальні проблеми.

  Постановка зроблена на найвищому рівні, про що свідчить і особлива режисура, і неперевершена гра акторів, і цікаві світлові, музичні відео-візуальні рішення та багато іншого.

  Раніше ми писали, що режисери Стас Жирков та Ростислав Держипільський анонсували прем’єру «Слава героям».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!