Корисний бізнес

  • Дитячий садочок – це перше знайомство дитини з правилами дорослого життя. Перші друзі, спілкування з однолітками, адаптація до певного режиму – те, чого дитина вчиться в садку. На жаль, сьогодні не кожне українське маля має можливість такого навчання. Прикро, але держава нині не може повною мірою забезпечити українських дітей місцем у садочку, пише журнал “Місто”.

    В Івано-Франківську питання дитсадків також є одним із нагальних. Вирішити його тут і тепер неможливо, незважаючи навіть на те, що будівництво садочків є пріоритетом для теперішньої міської влади й щороку в місті відкриваються нові дошкільні заклади. На сьогодні все ще чимало дітей не можуть потрапити до дитсадка.

    Зрештою, багато з тих, хто відвідує дитячі заклади виховання, просто дивом потрапили у списки. Ставати в чергу на місце в дитячому садочку батьки змушені, ще поки їхні малюки зовсім немовлята. На кожне місце в дитсадку – величезний конкурс: борючись за нього, франківці по кілька днів вистоюють у живій черзі.

    Загалом, левова частка садків із тих, що зараз працюють у місті, – ще радянські. Їхня матеріальна база, м’яко кажучи, скромна та застаріла, та коли на одне місце претендує кілька дітей, то якість відступає на другий план. Добре, коли батькам хоча би вдалося дитину прилаштувати, а питання щодо безпеки, комфорту, здорового харчування і професійного персоналу вони ставлять рідко, бо, вочевидь, розуміють, що за все треба платити, а можливість таку мають не всі.

    «Несадківська» дитина створює низку незручностей для батьків, адже хтось із них мусить лишатися з нею вдома. Та й малюк втрачає можливість спілкування з однолітками. Садочки мають відповідну програму розвитку дітей, а в батьків не завжди є така можливість. А найважче те, що мама чи тато втрачає шанс працевлаштуватися і тим самим наносить удар по сімейному бюджету.

    Станом на серпень у міському електронному реєстрі на поступлення в садочки (ДНЗ) у 2016-2017 н. р. зареєстровані 3723 дітей. На 2017 рік очікують зарахування 7384 дітей. Цифри радують, бо маленьких українців більшає. Та водночас не варто чекати склавши руки на садки, які будує місцева влада, адже це довготривалий соціальний проект.

    Альтернативою муніципальним садочкам можуть бути приватні. Практика муніципальних та приватних садків, що функціонують паралельно, діє фактично в усіх передових країнах світу. Враховуючи те, що муніципальні садки є частково платними, адже щомісяця батьки сплачують благодійні внески, щоби їхня дитина мала найнеобхідніше, приватні садки тут майже нічим не відрізняються. В деяких випадках вони в рази комфортніші та зручніші для дітей.

    Комунальна сфера в Україні дуже застаріла і потребує ґрунтовної модернізації. Вартість послуг приватного садка майже не відрізняється від суми благодійних внесків у муніципальних. Для людей, які хочуть розпочати власну справу, створення приватних садочків може стати успішним бізнесом.

    Як створити приватний садочок?

    1. Реєстрація юридичної особи

    Спочатку слід зареєструвати юридичну особу (ТзОВ, ПП ФОП тощо) – підготувати необхідні документи, як цього вимагає закон, та здійснити реєстрацію. Процедура може тривати від одного до двох тижнів.

    1. Пошук приміщення

    Один із найважливіших кроків. Приміщення, у якому хочуть відкрити приватний дитячий дошкільний навчальний заклад, має відповідати  вимогам, описаним у «Державних санітарних нормах» та Санітарному регламенті для ДНЗ від 24.03.2016 №234. Тут є приємні зміни – нещодавно зазначені вище норми спростили: так, приміром, тепер садку не треба мати власний харчоблок. Їжу можуть привозити батьки, також її можна замовляти в інших постачальників. Не обов’язкова в приміщенні тепер і пральня, скасовується вимога щодо обов’язкових одноповерхових ліжок – зараз їх можна замінити на двоповерхові для економнішого використання приміщення.

    1. Інфраструктура

    Підготовка навчально-методичної та матеріально-технічної бази. Зокрема, тепер приватний садок можна відкрити у квартирі.

    1. Узгодження санітарних норм та охорони праці, пожежної безпеки

    Ідеться про узгодження відповідності приміщень та матеріально-технічної бази санітарним нормам, вимогам правил пожежної безпеки, нормам охорони праці. Для цього необхідно мати такі документи:

    – акт про проходження перевірки від Державної санітарно-епідеміологічної служби;

    – акт про проходження перевірки від Управління держпраці;

    – акт про відповідність вимогам правил пожежної безпеки від Управління МНС.

    1. Робочий навчальний план

    Готовий план необхідно затвердити в районному відділі освіти.

    1. Отримання ліцензії

    Ідеться про подання до Департаменту освіти і науки облдержадміністрації документів для отримання ліцензії. Необхідні такі:

    • заява про отримання ліцензії;
    • копія установчих документів юридичної особи;
    • копія документів, що засвідчують право власності чи користування основними засобами для здійснення навчально-виховного процесу на термін не менше трьох років;
    • копія документів про відповідність приміщень та матеріально-технічної бази санітарним нормам, вимогам пожежної безпеки, нормам охорони праці;
    • копія затвердженого та погодженого в установленому порядку робочого навчального плану;
    • відомості про кількісні та якісні показники кадрового і матеріально-технічного забезпечення, освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, необхідного для виконання базового компонента шкільної освіти;
    • відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, необхідного для виконання базового компонента шкільної освіти;
    • копія документа, що засвідчує рівень освіти і кваліфікації керівника закладу освіти (документа про вищу педагогічну освіту);
    • опис документів, що подаються для отримання ліцензії (розширення провадження освітньої діяльності у двох екземплярах).
    1. Педагоги

    Пошук та залучення професійних педагогічних кадрів, формування штатного розкладу.

    Пройшовши всі процедури, як того вимагає закон, ви можете заснувати приватний садок. Звичайно, цей варіант бізнесу непростий, зате який корисний та плідний на позитивні емоції!

    Наталія Сербин, для журналу “МІСТО”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!