Косівчанка створює килими у традиційній для України техніці ткацтва – «лічильній»

  • Марія Михайлівна Вовкула, ткаля, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України займається ткацтвом понад 60 років. З 16 років жінка створює килими у традиційній для України техніці ткацтва – «лічильній».

    Про майстриню розповідають на сторінці “Косів. Імена”.

    Після закінчення школи Марія Михайлівна стала за верстат на Косівській килимарській фабриці ім. Т. Шевченка. Працювала ткалею в селі Яблунів на ткацькій фабриці – філії Косівського художнього комбінату.

    1970 року разом із чоловіком, художником Вовкулою Іваном, переїхала до м. Богуслав, де працювала ткалею на фабриці художніх промислів «Перемога». Розробляла орнаменти для Укрхудожпрому у Києві.
     
     
    Наприкінці 1990-х років, після закриття фабрики, почала самостійно виготовляти килими за традиційними гуцульськими малюнками.
     
    Творчий доробок Марії Вовкули сформувався з комплексу мистецьких традицiй Богуславського ткацтва i народних традицiй Iвано-Франкiвщини та Косiвщини. Поєднання автентичної орнаментики рiзних мистецьких регiонiв у власних творах (тканi килими, традицiйнi торби) спричинили переосмислення ткацьких традицiй як в орнаментицi, так i в технiцi виконання.
     
     
    В колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва зберігається її килим «Чорнобривці». 
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!