Кращі проєкти в ОТГ: у Франківську розповіли про здобутки об’єднаних громад

  • Сьогодні, 15 серпня, в Івано-Франківську відбулася презентація кращих практик та проєктів прикарпатських ОТГ. Спікери з об`єднаних громад розповіли про кілька цікавинок у громадах.

    Будують і ремонтують інфраструктуру усі ОТГ. Активний цей процес є завдяки коштам інфраструктурної субвенції. Наприклад, у Ланчинській громаді до цього процесу прямо залучені зацікавлені мешканці. Тут за два роки збудували два мости через притоку ріки Прут, цим самим вирішили проблему доступності.

    “Вирішити всі проблеми, які накопичуватися роками, одразу неможливо. Коштів завжди бракує, але люди долучаються до спільної роботи”, – каже голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

    Також Володимир розповідає, що лікарі з Центру медичної санітарної допомоги в громаді Ланчина відвідують людей та перевіряють їх стан здоров’я. Тлумацька ОТГ презентувала кращу практику впровадження медичної реформи. У липні 2017 році створений з нуля Центр первинної медичної допомоги за два роки показав таку якість надання послуг, що залучив на обслуговування вісім сіл, які не входять у громаду.

    “Зараз Центр обслуговує 19 400 пацієнтів за укладеними деклараціями, з них трохи більше 10% – з-за меж громади. 18 лікарів мають достатнє навантаження, і в середньому заробітню плату 15 500 гривень. Ми стараємося ставати кращими, але не заперечуємо, що є певні проблеми. Також ми плануємо відвідати Відень та Бутапешт, щоб отримати новий досвід”, – розповідає керівниця Тлумацького Центру ПМД Оксана Мельник.

    У планах ще є закупівля одного автомобіля та розширення денного стаціонару. Каже, що не все так ідеально, але є певні плани та команда, які будуть вирішувати ті проблеми які постають. Представниця Рожнівської громади Валентина Розвадовська презентувала освітню практику – впровадження “Електронного щоденника” у Хімчинському ліцеї. Сама ідея виникла в 2017 році.

    “Ми спробували запровадити електронний щоденник у двох четвертих класах як експеримент. Батькам і дітям це сподобалося. З 1 вересня цього року – система запрацює в усіх класах Хімчинського ліцею. Наша платформа для батьків безкоштовна, все що потрібно це реєстрація на сайті, та короткий інструктаж, як саме користуватися програмою”, – розповідає Розвадовська.

    Також, Валентина Розвадовська каже, що поштовхом до створення такого щоденника, стала проблема відсутності батьків вдома. Відповідно вони не можуть контролювати успішність своїх дітей. З цією програмою батьки можуть бачити оцінки дітей, зауваження, домашнє завдання та оголошення.

    Також Володимир Попович розповідає, що Ланчинська ОТГ створює проєкт, спрямований на облаштування оглядової вежі та створення відпочинкової зони.

    “Це дасть змогу посилити фінансову спроможність громад та покращити дозвілля населення. Реалізація проєкту дозволить покращити умови відпочинку та дозвілля, створить вільний екологічний, громадський простір та належну інфраструктуру громад”, – зауважу Попович.

    Нагадаємо, Басейн і захист лісів: у Дзвиняцькій ОТГ похвалилися досягненнями (фоторепортаж) 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!